راه‌اندازی اتحادیه منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان

مجید لقمان‌پور معاون ترویج و آموزش سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور از راه‌اندازی بیش از 800 تعاونی در حوزه منابع طبیعی و آبخیزداری در استان‌های مختلف کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرانلاین مجید لقمان‌پور صبح امروز در نشستی با اعضای هیئت مؤسس اتحادیه منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان اظهار داشت: حمایت از تعاونی‌های منابع طبیعی و آبخیزداری از سال 1392 در کشور آغاز شده و رویکرد ما نیز در این بخش دستوری و برخورد سازمانی نبوده است.
وی تصریح کرد: در همین راستا، کارگاهی برای تعاونی‌های فعال در این بخش برگزار شد و آموزش‌های لازم در ارتباط با ساختارسازی و حدود تشکیلات و ساختار در حوزه منابع طبیعی ارائه کردیم تا بهره‌برداران و ذینفعان این بخش بتوانند بیشتر از فرصت‌هایی که وجود دارد، بهره‌مند شوند.
معاون ترویج و آموزش سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: در آن کارگاه آموزشی، نمایندگان تعاونی‌هایی که از استان‌های مختلف در برنامه حضور داشتند، به این جمع‌بندی رسیدند که برای رشد فعالیت‌های تعاونی‌های این بخش و نیز همسویی، هم‌جهتی و هم‌افزایی فعالیت‌هایشان، باید اتحادیه‌ای پویا تشکیل دهند.
لقمان‌پور ادامه داد: بیش از 800 تعاونی در حوزه منابع طبیعی و آبخیزداری در استان‌های مختلف کشور راه‌اندازی شده است که به فعالیت می‌پردازند.
راه‌اندازی بیش از 800 تعاونی منابع طبیعی و آبخیزداری در کشور
وی تصریح کرد: برای اینکه توان و ظرفیت تعاونی‌های مختلف به هم افزوده شود و بتوان کارهای مهمی انجام داد، ضرورت ایجاد اتحادیه‌های استانی و ملی احساس می‌شود.
معاون ترویج و آموزش سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور افزود: برخی از استان‌ها قبل از این کارگاه، فعالیت‌های مربوط به تشکیل اتحادیه و منابع طبیعی را در استان آغاز کرده بودند و قبل از سال 92، در سه استان اتحادیه تشکیل شده بود.
لقمان‌پور ادامه داد: این در حالی است که در برهه کنونی، در بیش از 12 استان کشور اتحادیه‌های منابع طبیعی و آبخیزداری راه‌اندازی شده و در 10 استان نیز این اتحادیه‌ها به ثبت رسیده است.
وی تصریح کرد: این تعداد تا پایان سال جاری به طور قطع افزایش خواهد یافت و فرایندهای تشکیل و ثبت اتحادیه‌های منابع طبیعی و آبخیزداری حدود دو یا سه ماه به طول خواهد انجامید.
اتحادیه منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان با برگزاری انتخابات هیئت مؤسس راه‌اندازی شد.
مجید لقمان‌پور معاون ترویج و آموزش سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور امروز در گفت‌وگوی خبری اظهار داشت: امروز انتخابات هیئت مؤسس تعاونی‌های منابع طبیعی و آبخیزداری در استان سمنان برگزار شد و مشارکت خوبی را در آن شاهد بودیم.
مجید لقمان‌پور تصریح کرد: فعالیت تعاونی‌های منابع طبیعی و آبخیزداری در استان سمنان گرچه در حوزه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بوده، اما سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور نیز مشارکت خوبی در پیگیری فعالیت‌های مربوط به این بخش دارد.
با برگزاری انتخابات هیئت مؤسس انجام شدراه‌اندازی اتحادیه منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان
معاون ترویج و آموزش سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور ادامه داد: امروز تعاونی‌های مختلف فعال در زمینه‌های منابع طبیعی و آبخیزداری در استان سمنان گرد هم جمع شدند و پس از بحث و تبادل نظر خوبی که صورت گرفت، اعلام شد نیاز به ایجاد اتحادیه‌ای برای پیگیری امور مربوط به این بخش وجود دارد.
لقمان‌پور اضافه کرد: اتحادیه منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان در راستای هم‌افزایی و استفاده از ظرفیت‌های موجود به ویژه در حوزه‌های ساختارسازی و تشکیلاتی گام خواهد برداشت

کد خبر 470753

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =