ایرنا نوشت: «سباستین کورتز» وزیر امور خارجه اتریش اعلام کرد: در نشست بعدی مذاکرات کشورهای مختلف برای حل بحران سوریه در وین، حضور ایران بسیار حائز اهمیت است.

وزیر امور خارجه اتریش شنبه شب (دیشب) در دیدار با «سرگئی لاوروف» همتای روسی خود که در تلویزیون دولتی اتریش (ÖRF) پخش شد، همچنین به این نکته اشاره کرد که برای پیشبرد حل بحران سوریه همه بازیگران در سوریه باید دور یک میز جمع شوند.

کورتز درباره اختلاف نظر کشورها درباره بشار اسد رئیس جمهوری سوریه گفت: حذف یا بودن اسد در سوریه تنها راه حل برای پایان دادن به جنگ در این کشور نیست، بلکه همکاری روسیه و آمریکا برای از بین بردن کامل تروریست ها میتواند بخش مهمی از حل بحران سوریه باشد.

وی پیش از این در دیدار با «فدریکا موگرینی »مسوول سیاست خارجه اتحادیه اروپا درباره بحران پناهندگان به وی تاکید کرد: کشورهای اروپایی به جای نشان دادن نمایش اینکه در حال حل بحران پناهدگان هستند، بهتر است پیشنهاد و راهکارهای خود را برای برون رفت از این اوضاع نابسامان ارائه دهند، تا بتوان تصمیم گیری های لازم را انجام داد.

نشست چهارجانبه وزیران خارجه آمریکا، روسیه، ترکیه و عربستان برای بررسی بحران سوریه روز جمعه در هتل امپریال وین پایتخت اتریش در سایه اختلافات غربی و منطقه ای درباره پایان دادن به بحران سوریه و مرحله انتقالی آن برگزار شد.
کورتز زمان بعدی برگزاری کنفرانس سوریه را 30 اکتبر (هشتم آبان ماه) در وین اعلام کرد.

بحران سوریه از پنج سال پیش به دنبال تجهیز تروریستهای داعش توسط برخی کشورهای منطقه آغاز شده است که تاکنون دهها هزار مردم این کشور به دست این تروریستها کشته، مجروح و آواره شده اند. بحران آوارگان جنگی این کشور در اروپا به یک معضل جدی تبدیل شده است.

52308

کد خبر 471227

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =