وزیر ارتباطات روسیه در دیدار با دکتر واعظی وزیر ارتباطات ایران، برگسترش بازارهای دوکشور، در بخش IT و ضرورت امنیت اطلاعات، تاکید کرد.

به گزارش خبرآنلاین و به نقل ازمرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، نیکلای نیکی فوروف وزیر ارتباطات روسیه گفت: مطمئن هستم این دیدار و مذاکرات به عمیق تر شدن روابط بین دو کشور کمک خواهد کرد و من به عملیاتی شدن مباحث مطرح شده بسیارخوش بین هستم.

وی خطاب به دکتر واعظی ادامه داد : انتخاب شما را به ریاست کمیسیون مشترک ایران و روسیه تبریک می گویم و امیدوارم این انتصاب، به توسعه بیشتر روابط تجاری دو کشور بیانجامد.

وی با بیان اینکه سالانه چندین بار در اجلاس ها و کنفرانس های بین المللی با یکدیگر دیدار می کنیم ادامه داد: یک روز پیش در اجلاس بریکس کشورهایی چون برزیل ، روسیه ، هند ، چین و آفریقای جنوبی، حضور داشته و بر شکستن انحصار حاکمیت اینترنت تاکیدکردند.

وزیر ارتباطات روسیه با بیان اینکه در اجلاس بریکس 40 درصد جمعیت کل جهان عضو هستند ادامه داد : ایران نیز می تواند به کشورهای موافق باشکستن انحصارحاکمیت اینترنت بپیوندد.

وی با اشاره به اینکه کشورهای عضو بریکس با زبان تحریم مخالفند گفت: انحصار حاکمیت اینترنت، زمینه سوء استفاده را فراهم می کند.

نیکلای نیکی فوروف با ارائه توضیحاتی درخصوص موتور جستجوی یاندکس ادامه داد: لازم است برای فعالیت آن در ایران با ایجاد دفتر و دیتاسنتر، همکاریهای دو جانبه خود را آغاز کنیم.

وی بر موازنه بازار وعدم سوء استفاده کشورهای گرداننده موتورهای جستجو تاکید کرد وگفت: لازم است بازارهایمان را در بخش IT به روی هم باز کنیم و در جهت امنیت اطلاعاتی جهان بکوشیم.

وزیر ارتباطات روسیه اصل احترام به تاریخ ،فرهنگ و قانون ملی و دینی هر کشور را ضروری دانست و ادامه داد:‌ آماده هستیم پیشرفته ترین سیستمهای طراحی شده در روسیه را به ایران بیاوریم و تمامی این برنامه ها در تطابق با قوانین ملی دو کشور اجرا خواهد شد.

وی بر صادر کردن محصولات مشترک در حوزه ICT تاکید کرد و ادامه داد : آمادگی داریم در زمینه فعالیتهای تحقیقاتی و دانشگاهی همکاریهای دو جانبه داشته باشیم.

وزیرارتباطات روسیه با اشاره به اولویت فعالیتهای زیرساختی در حوزه ICT و ارتباطات پستی میان دو کشور افزود: عملیاتی شدن این طرحها بدون حمایت دولت روسیه و ایران اجرایی نمی شود و قصد داریم شریک ایرانی معتبر در حوزه صنعت ICT برای همکاریهای دو جانبه، بیابیم.

وی تصریح کرد: اگر حضور یاندکس و تشریک مساعی با شریک ایران تحقق یابد برنده نهایی کاربران خواهند بود.


5656

 

کد خبر 471289

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =