جراحی بسته دیسک کمر در بیمارستان آیت الله کاشانی اصفهان

عمل جراحی بسته دیسک کمر، بدون خونریزی و توسط لیزر پلاسما در مرکز آموزشی درمانی آیت الله کاشانی در اصفهان انجام می شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان روز دوشنبه اعلام کرد: روش درمانی بیرون زدگی دیسک ستون فقرات بدون جراحی باز و بیهوشی عمومی توسط لیزر پلاسما و در مرکز آموزشی درمانی آیت الله کاشانی انجام می شود.

این عمل چندین سال است که به عنوان درمان غیر جراحی بعضی دیسک های ستون فقرات مورد توجه قرار گرفته است.

متخصص جراحی مغز و اعصاب، دیسک و ستون فقرات و عضو هیات علمی دانشگاه هنر اصفهان در این زمینه گفت: این روش درمانی یکی از جدیدترین روش های کمتر تهاجمی در درمان دیسک کمر (هرنی دیسکال) است.

دکتر احمد شکرچی زاده افزود: بیماران مبتلا به بیرون زدگی دیسک کمر در صورت بهبودی نیافتن از مسیر درمان های طبی و غیر جراحی لازم است عمل جراحی باز انجام دهند که عوارضی هم ممکن است به همراه داشته باشد.

وی با بیان اینکه وجود این عوارض سبب شده که درمان کنندگان دیسک کمر به فکر ابداع روش های درمانی دیگر و کمتر تهاجمی بیفتند افزود: این روش جدید با استفاده از لیزر کروی پلاسما به صورت سرپایی و با بی حسی موضعی انجام می شود.

وی ادامه داد: در این روش سوزن لیزر با هدایت توسط فلوروسکوپ در محل خاصی از هسته (نوکلئوس) قرار گرفته و آن را تبخیر می کند و می سوزاند که با این عمل فشار داخل دیسک بین مهره ها کم شده و به علت ایجاد مکش، سبب جابجایی دیسک هرنیه به داخل فضا می شود و در نتیجه فشار روی اعصاب کاهش می یابد.

شکرچی زاده تاکید کرد: با ابداع و انجام این روش بیش از نیمی از بیماران دیسک کمر که نیازمند عمل جراحی باز هستند، بصورت جراحی بسته مشکل آنها رفع می شود.

وی افزود: همچنین بیش از 50 درصد بیمارانی که به این روش عمل می شوند در حین عمل یا بلافاصله پس از عمل درجه هایی از بهبودی را احساس می کنند وبیشتر آنها تا دو هفته بعد از عمل احساس 70 درصد بهبودی دارند که با گذشت زمان، بهبودی کامل را در بر خواهد داشت.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهن گفت: در این روش، انتخاب بیمار و روش دقیق انجام آن دو اصل مهمی است که شانس بهبودی بیمار را تا بیش از 90 درصد افزایش می دهد.

بیمارستان کاشانی یکی از مراکز درمانی آموزشی زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی اصفهان است که یکی از بزرگترین اورژانسهای حوادث منطقه مرکزی کشور را در اختیار دارد.

 

کد خبر 471683

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =