عاقل حبیبیان رویینگ سوار نقده ای تیم ملی قایقرانی ایران و قهرمان آسیا به مرحله نهم اردوی آمادگی تیم ملی برای حضور در المپیک ریو دعوت شد.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان غربی ، حبيبيان در اين خصوص گفت: نهمین مرحله اردوی تدارکاتی تیم ملی آقایان در رده سنی بزرگسالان از دریاچه آزادی تهران آغاز شده است.
حبیبیان گفت: این اردو به منظور حضور موفق در مسابقات کسب سهمیه المپیک 2016 ریو با حضور سه قایقران آغاز شده و تا 16 آبان ماه ادامه پیدا خواهد کرد.
وی اضافه کرد: در این اردو به غیر از وی سیاوش سعیدی از تهران و صابر نادری از کرمانشاه نیز دعوت شده اند که زیر نظر محمدعلی قرائت تمرینات خود را انجام خواهند داد.
حبیبیان افزود: پس از کسب مقام قهرمانی آسیا مهمترین هدفم کسب سهمیه المپیک 2016 ریودوژانیروی برزیل است.
وی که برای دومین بار در رویینگ تک نفره سبک وزن مردان به مقام قهرمانی آسیا رسیده است، بیان کرد: مسابقات انتخابی المپیک فروردین ماه سال آینده در کشور اندونزی برگزار می شود و باید از هم اکنون برای کسب سهمیه تلاش کنم تا پس از محسن شادی دومین المپیکی ایران لقب بگیرم.
عاقل حبیبیان رکورد رویینگ تک نفره در سبک و سنگین وزن آسیا را با 7 دقیقه و 66 صدم ثانیه در اختیار دارد و این امر شانس کسب سهمیه را برایش بیشتر کرده است.
شهرستان نقده یکی از قطب های مهم رشته قایقرانی در آذربایجان غربی به شمار می رود که محسن شادی پرافتخار ترین ورزشکار این رشته در این شهرستان به شمار می رود.
به غیر از عاقل حبیبیان هم اکنون فرهاد کربلایی قلی زاده و فرزاد کربلایی قلی زاده دو برادر نقده ای نیز عضو تیم ملی قایقرانی جمهوری اسلامی ایران هستند که اخیرا به همراه حبیبیان در مسابقات قهرمانی آسیا که از دوم تا ششم مهر ماه جاری در شهر پکن برگزار شد حضور داشتند.

کد خبر 471723

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =