فاطمه کروبی دبیر مجمع اسلامی بانوان به توقیف نشریه ایراندخت واکنش نشان داد.

به گزارش آتی نیوز، فاطمه کروبی طی نامه‌ای انتقادی خطاب به محمدعلی رامین این رفتار را غیرقانونی دانسته و اعلام کرده است که پی‌گیری قضایی خواهد کرد.

در این نامه به موارد زیر اشاره شده است:

۱ - اینجانبه فاطمه کروبی متاسفم از اینکه این روزها باید داد از فراموشی قانون و حاکمیت تمامیت خواهی جریانی برآورم که هیچ حرکتی را تحمل نمی‌کنند، وقتی همسرم به سنت همیشه برای تجدید بیعت با آرمان‌های امام در راهپیمایی ۲۲ بهمن حضور می یابد با باتوم و گاز فلفل به او حمله می‌کنند و در همان جا فرزندم علی را دستگیر کرده و مورد آزار، کتک و شکنجه قرار می‌گیرد و مورد سخیف‌ترین و زشت‌ترین فحش‌ها و توهین‌ها نسبت به خود و خانواده قرار می‌گیرد و هیچ گروهی مسئولیت چنین برخوردی را نمی‌پذیرد، جالب آنکه دادستان هم اظهار بی‌اطلاعی می‌کند در حالی که در آخرین مرحله او را به یکی از مراکز نیروی انتظامی می‌برند که موبایلش تا چند روز پیش در آنجا بود.

۲-روز یکشنبه گروهی بی نام و نشان با عنوان همیشگی ستادهای خودجوش مردمی با بلندگو و فریادهای مکرر در مقابل منزل مسکونی و استیجاری‌مان در ساختمان ۵ طبقه‌ای در خیابان نیاوران که تنها در یک طیقه آن ما سکوت داریم، تجمع کرده و با فریادها و پرتاب کردن اشیایی چون گوجه و تخم مرغ به سمت ساختمانی که محل رفت و آمد دیگر همسایگان ماست به ایجاد رعب و وحشت میان سایر ساکنان محله پرداختند. گروهی که چنین فریاد برمی‌آوردند و خواستار برخورد با مهدی کروبی بودند گویی فراموش کرده‌اند که آقای کروبی سالهاست که نسبت به چنین بی‌مهری‌هایی در دوران مبارزه با رژیم پهلوی و چه در نظام جمهوری اسلامی عادتی دیرینه دارند و از این سخنان سخیف و بی محتوای عناصری معلوم‌الحال صحنه را خالی نخواهند کرد. جبهه رسانه‌ای تمامیت‌خواهان ،حقوق‌بگیران اجیر شده را خانواده معزز و محترم شهدا نامیدند که لازم است یادآوری شود این خانواده‌ها دارای شأن و منزلت و مورد احترام همه هستند، اگر لازم باشد فیلم و حرکات این اوباش را منتشر خواهم کرد .

۳- اینک باید تاسف بخورم به حال کشور و دولتمردانش که حتی تحمل تنها روزنه های تنفس عرصه نقد از سوی مطبوعات را هم ندارند . دیگر جای تاسفی باقی نمی‌ماند برای آنکه مرگ مجله‌ام "ایران دخت" ‌۹ ساله ام را به نظاره بنشینم که در طول این سالها فقط دو مورد تذکر داده شده و رعایت هم نمودیم چرا که مدت هاست فریاد خاموشی "قانون " ‌را می‌شنوم . اما امروز اینکه " ایران دخت "‌ را نه به جرم ناکرده مطبوعاتی اش بلکه به اتهام عدم التزام مجمع اسلامی بانوان به قانون اساسی! به مسلخ بردند انتظار نبود . مجمع اسلامی بانوان که از سال ۲۰/۹/۷۷ سیاسی شده، از تشکلهای فعالی بوده که در عرصه های مختلف اعم از سیاسی،اجتماعی و فرهنگی نقش به سزایی داشته و در بین احزاب ،امتیاز سوم یا چهارم را از وزارت کشور کسب نموده است.

۴- متاسفم که باید بگویم مجله ایراندخت با پیشنهاد فردی بسته شد که علی‌رغم ادعاهایش مبنی بر آنکه با فرهنگ دموکراسی آشنایی دارد هیچ اعتقادی به آزادی ندارد. مجله ایران دخت با پیشنهاد جناب محمد علی رامین بسته شد که دو روز قبل از آنکه چنین تصمیمی اعلام شود طی تماس تلفنی با اینجانبه با ادبیاتی زشت و ناپسند گفتند "‌اگر آقای کروبی در هر کشور دیگری بود باید اعدام می شد "‌ به نظر می رسد جناب رامین که سخت‌ترین روزهای انقلاب و دوران جنگ تحمیلی را در اروپا سیر می‌کردند و این روزها به نحو عجیبی انقلابی؛ البته از نوع خود شده‌اند؛ نه تنها می‌خواهند آقای کروبی را به عنوان فردی که از سال۱۳۴۱به مبارزه برای پیروزی انقلاب اسلامی پرداختند به پای چوبه دار در نظام جمهوری اسلامی ببرد بلکه مجله ایراندخت را در جلسه‌ای که متعلق به جریان فکری نزدیک به ایشان است بی هیچ بهانه ای و شاید تنها بدان دلیل که مورد اقبال و خواست عمومی قرار گرفته بود به تعطیلی می کشاند و آن را اعدام می‌کند.

در پاین این نامه خاطب به محمدعلی رامین آمده است:
اما اکنون من به آقای رامین و دیگر همفکرانشان می‌گویم که هیچ‌گاه نمی توانید اندیشه‌ای را به مسلخ ببرید و اعدام کنید، تفکر و اندیشه همواره می‌ماند و این گونه رفتارهای غیرقانونی و غیر معقول محکوم به شکست است از آنجا که دستور صادره علیه ایراندخت غیرقانونی صادر گردیده ،مجمع اسلامی بانوان به شکایت قضایی از این رفتار اقدام خواهد کرد و امیدوارم دستگاه فضایی مطابق وظیفه ذاتی خود به تظلم رسیدگی کرده و اجازه ندهند قوه مجریه حقوق و آزادیهای اشخاص حقیقی و حقوقی را به همین سادگی پایمال کنند.

کد خبر 47181

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 7
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام IR ۱۳:۰۷ - ۱۳۸۸/۱۲/۱۲
  0 0
  خوب گفته واقعا! اي والله رامين كروبي در هر كشور ديگه اي بود بايد اعدام مي‌شد.
 • بدون نام IR ۱۳:۴۷ - ۱۳۸۸/۱۲/۱۲
  0 0
  حالا قیمت گوجه در محل کروبی کیلویی چند است ؟
 • علی رضا IR ۱۴:۲۶ - ۱۳۸۸/۱۲/۱۲
  0 0
  آقای بی نام احتمالا مطمئن نیستی که نامت و نام خانوادگی ات چیست که اسم بی نام بر خود نهاده ای .. حیف که بعضی از چیزها قابل تحقیق نیست مثل همین اصالت نام
 • بدون نام IR ۱۵:۲۲ - ۱۳۸۸/۱۲/۱۲
  0 0
  تا اونجا که ما خبر داریم کشورهای دیگه حبس ابد دارند.نه اعدام!!!
 • ali IR ۱۶:۴۱ - ۱۳۸۸/۱۲/۱۲
  0 0
  بايدازآقاي كلهر پرسيد...ترجمه نام اقاي رامين چي ميشه؟
 • ا IR ۱۷:۴۳ - ۱۳۸۸/۱۲/۱۳
  0 0
  خانم فاطمه کروبی:من بکرات عمل به قانون واحترام به مردم!را از طرف شما وشوهرانقلابی وزخم خوردتان ازرژیم شاه ونظام جمهوری اسلامی از سال 1361 که جانباز شدم بکرات دیده وشنیده ام اگر قبول ندارید یک فراخوان بگذارید.
 • پس کی به فکر ماست IR ۱۸:۰۱ - ۱۳۸۸/۱۲/۱۳
  0 0
  خوبه که توی کاربراتون کارشناس حقوق بین الملل و قاضی و...دارید! ما کی میخواهیم بفهمیم اگه یکی خطا کرد باید قانون به جرمش رسیدگی کند این افراطی ها مخالف ولی فقیه حرکت میکنند بعد شعار میدهن "جانم فدای رهبر" شما نمیخواد جون بدی همین که حرفای آقا رو گوش کنی خیلی خوبه. باز داره آمار نظرات ثبت شده تون پایین میادها!؟