تسنیم نوشت: سرپرست دادسرای امور جنایی تهران از ادامه تحقیقات قضایی مرگ قاتل فراری و 2 همراهش توسط مأموران پلیس خبر داد.

 بامداد روز دوشنبه چهارم آبان‌ماه ٦ مامور پلیس سرنشینان خودروی پرایدی را مورد هدف قرار دادند که این تیراندازی منجر به مرگ 3 سرنشین این خودرو شد؛ سرنشینان پراید 4نفر بودند که دو نفر از آنها در محل حادثه و یک نفر دیگر در بیمارستان فوت کرد. یکی دیگر از سرنشنیان سربازی است که میزان جراحتش شدید عنوان شده است.

محمد شهریاری سرپرست دادسرای امور جنایی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: تحقیقات قضایی از متهمان این پرونده در شعبه سوم بازرسی این دادسرا در حال انجام است و فعلا نمی‌توان درباره زمان صدور قرار مجرمیت یا کیفرخواست اظهارنظر کرد.

 یکی از افرادی که در این حادثه کشته شده، دارای سوابق کیفری بوده و یک ماه قبل مرتکب قتل یک دامدار در سبزوار شده و به تهران گریخته بود که مأموران پلیس سبزوار با نیابت قضایی برای دستگیری وی عازم تهران شده بودند.

همچنین دو نفر دیگر از همراهان این قاتل نیز دارای سوابق کیفری بوده‌اند.

هنوز ارتباط نسبی کشته‌شدگان این حادثه به طور دقیق اعلام نشده و برخی رسانه‌ها هر سه کشته را برادر و برخی دیگر دو نفر از آنها را برادر اعلام می‌کنند.

سرهنگ سید محمد هاشم‌زاده هاشمی عصر روز گذشته در نشست خبری با اصحاب رسانه سبزوار با اشاره به جزئیات عملیات دستگیری شرور فراری اظهار داشت: این شرور فراری به نام «ابوالفضل.خ» دارای سوابقی از جمله قتل، تجاوز، شرب خمر، خرید و فروش مواد مخدر و خمر در شهرستان است.

وی با بیان اینکه این شرور فراری در آخرین اقدام خود مبادرت به قتل یکی از شهروندان سبزواری کرده بود تصریح کرد: عملیات دستگیری این شرور فراری بلافاصله در دستور کار کارگاهان قرار گرفت و تیمی از مجرب‌ترین و زبده‌ترین نیروهای اننظامی شهرستان برای دستگیری این فرد مامور شدند.

فرمانده انتظامی سبزوار با اشاره به اینکه همدستان این فرد شرور نیز در تهران سکونت داشتند گفت: یکی از همدستان این فرد سربازی بود که با متهم قرابت نسبی داشته و با لباس نظامی از پادگان محل خدمت خود فرار کرده بود.

وی با بیان اینکه مامورین پس از 10 روز عملیات کنترل و مراقبت متهم را در سپیده دم امروز شناسایی و از پای درآوردند گفت: مامورین ما در عین شجاعت این باند مسلح را تحت تعقیب قرار دادند که پس از توقف خودروی آنها، متهمان که چهار نفر بودند با سلاح به سمت مامورین حمله که در نهایت مامورین با استفاده از قانون به کارگیری سلاح و رعایت ضوابط قانونی سه تن از افراد کشته و فرد چهارم نیز زخمی و به بیمارستان منتقل شد.

هاشم‌زاده هاشمی همچنین ضمن اعلام حمایت از مأموران پلیس اعلام کرد این مأموران مورد تقدیر فرماندهی انتظامی کشور و دادستانی قرار گرفته‌اند.

۴۲۴۲

کد خبر 472398

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =