آتش گرفتن بوئینگ 767 در فرودگاه فلوریدای آمریکا/ نجات 101 مسافر در 6 دقیقه

روز گذشته موتور یک هواپیما بوئینگ 767 از هواپیمایی دینامیک که 101 سرنشین داشت آتش گرفت. قرار بود این هواپیما از فلوریدا به سمت کاراکاس ونزوئلا پرواز کند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ به گفته یک سخنگو فرودگاه 17 نفر از سرنشینان به مرکز پزشکی برووارد فرستاده شده اند. در میان این 17 نفر یک کودک وجود داشت. 2 نفر از آنها هم دیروز درمان و مرخص شده.

خلبان یک هواپیما که پشت این بوئینگ 767 قرار داشته می گوید قبل از آتش گرفتن هواپیما او دیده است که بنزین هواپیما نشتی داشته است. 

یک از شاهد این حادثه گفت: از این هواپیما صداهای فریادی را شنیدیم، به بیرون پنجره نگاه کردیم همه جا پر از دود بود. چیزی که ما دیدیم دود زیاد و انسان هایی بودند که از هواپیما بیرون می آمدند.

به گفته یک پلیس عملیات نجات 2 دقیقه پس از حادثه شروع شد و در 6 دقیقه همه مسافران از هواپیما تخلیه شده بودند.

فرودگاه تا حدود 3 ساعت بعد بسته شده بود. گرگ میر، سخنگو فرودگاه، می گوید تا باز شدن باند شمالی فرودگاه به شکل کامل کار نمی کند.

گفته می شود تاکنون در این فرودگاه 219 پرواز به تاخیر افتاده اند و 43 پرواز هم لغو شده اند.

در صداهایی که برج مراقبت فرستاده شده معلوم است که یک خلبان می گوید: به نظر می رسد از موتور چپ سوخت زیادی نشت می شود. 30 ثانیه بعد وقتی که برج مراقبت در حال هماهنگی برای پرواز نکردن این هواپیما بود، خلبان گفت: موتور ها در آتش اند، موتور ها در آتش اند.

گفته می شود نهایتا 22 تا 24 نفر پس از این حادثه زخمی شده اند. هواپیمایی دینامیک که اعلام کرد همه مسافران به بدون مشلی و مصدومیت تخلیه شدند.

این هواپیما در سال 1986 ساخته شده بود.

منبع: سی‌ان‌ان/ 30 اکتبر 2015/ ترجمه: نیو صدر

47237

کد خبر 472977

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =