جماران نوشت: در مراسم بیست و هفتمین سالگرد ارتحال عالم ربانی آیت الله سید روح الله خاتمی، حجت الاسلام محمد علی خسروی طی سخنانی با قرائت بخش هایی از پیام امام خمینی به مناسبت ارتحال آیت الله خاتمی، اظهار داشت: امام خمینی تعبیرات شگفت انگیز و منحصر به فردی را که درباره آیت الله خاتمی به کار برده در حق هیچکس به کار نبرده است . بدون تردید امام قصد قلم فرسایی نداشته و این کلمات را با تعمّد و آگاهی انتخاب کرده است. وقتی امام می فرماید: « او روشنفکری متدین و مجتهدی بزگوار، و از خوبان امینی بود که اگر نتوان گفت بی نظیر، مسلما کم نظیر بود.» قطعا سخن به گزاف نگفته است.

خسروی ادامه داد: وقتی امام این شخصیت را «بی بدیل» و «چهره تابناک مبارزات خستگی ناپذیر» می نامد آیا جا ندارد که صدا و سیما چندین برنامه از شخصیت و اندیشه های مبارزاتی و اخلاقی این مرد بی بدیل بسازد و هر ماه و هر سال جوانان را با چنین الکویی آشنا کند؟ آیا شبکه های متعدد سیما فرصتی برای این امر مهم ندارند؟ من معتقدم اگر زمان خالی هم برای چنین امری نداشته باشند حتی اگر از بخش های مربوط به جبهه و جنگ و برنامه شهدا کم کنند و به معرفی علمایی که شهید پرور و انسان ساز بودند بپردازند جای دوری نرفته اند. زیرا کشور ما هیچگاه از کید دشمن در امان نیست و باید همواره آماده دفاع بود امّا آیا تنها برنامه های کم محتوای شعاری و احساسی تلویزیون برای ساختن انسان هایی مقاوم و مبارز چون شهدای بزرگوار ما کافی است؟

عضو شورای مرکزی مجمع روحانیون مبارز سپس گفت: اینکه امام خمینی فرموده اند: «آیت الله روح الله خاتمی یک عمر با تحجر و واپسگرایی جنگید» معنایش چیست ؟ آیا جامعه و جوانان ما معنی تحجر را می دانند؟ صدا و سیما که برای جا انداختن هر موضوع جزئی به میان مردم می رود و با تهیه گزارش و تشکیل میزگرد در شبکه های مختلف برنامه سازی می کند چرا تاکنون به موضوع بسیار مهم تحجر و واپسگرایی نپرداخته است؟ شاید به نظر برنامه ریزان رسانه ملی نیازی به این موضوع نیست و ریشه تحجر در جامعه ما خشکیده است. اما باید بدانند آنچه امیر المومنین علی (ع) را در صدر اسلام به زانو در آورد و فریاد مظلومیت آن حضرت را تا فراسوی تاریخ بلند کرد تحجر بود و آنچه امام خمینی را همواره نگران می کرد تحجر بود، تا جایی که فرمود خون دلی که از متحجران خورده ام از هیچ کس نخورده ام . در واقع آنچه جامعه را با رکود، عقب گرد و نا امیدی مواجه می کند تحجر است. امام خمینی در این پیام هوشیارانه بر این نکته تأکید کرده و فرموده اند آیت الله خاتمی یک عمر با تحجر جنگید؛ پس سزاوار است اولا معنای تحجر روشن شود و سپس نوع مبارزه آیت الله خاتمی با آن برای مردم تبیین گردد.

خسروی در پایان ضمن تأکید بر حفظ اتحاد و یکپارچگی نیروهای ارزشی و وفادار به انقلاب در میان روحانیت و رزمندگان و دیگر اقشار گفت : شاید همان تجربه بزرگ در سال های گذشته برای اصولگرایان و اصلاح طلبان کافی باشد که وقتی آنها به اختلاف و نزاع مشغولند جریان دیگری که سهمی در پیروزی و تداوم انقلاب نداشته از راه می رسد و با منافع ملی و ذخایر مادی و معنوی کشور آن می کند که این کار را کرد و  عواقب سوء آن در عرصه های اقتصاد و اخلاق و معنویت به این زودی ها قابل جبران نیست.

2727

 

کد خبر 473107

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 14
 • معلومه A1 ۱۴:۵۵ - ۱۳۹۴/۰۸/۰۹
  1 1
  معلومه که چرا به تحجر نمیپردازه... چون بسیاری از مدیران و برنامه ریزان آن سازمان متحجر به معنای واقعی اند...
 • ناشناس IR ۱۶:۳۷ - ۱۳۹۴/۰۸/۰۹
  1 1
  صدا و سیما نه یک رسانه ملی بلکه یک رسانه میلی