هفته نامه صدا در گزارشی نوشت: علی‌اکبر ناطق‌نوری برخلاف تصور عموم کسانی که فکر می‌کردند در انتخابات شرکت نمی‌کند و حاشیه‌نشین انتخابات خواهد بود، به شدت فعال شده است.

او اخيرا جلساتی را برگزار کرده و هدایت آن را برعهده دارد. از دیگرسو احزاب اصولگرا و شخصیت‌های معتدل را دعوت کرده و ضمن تشریح شورا از آنها خواسته است که فعالیت‌های خود را ذیل آن به پیش ببرند. ناطق‌نوری مخالف تندروی‌های موجود است که از سوی برخی از احزاب تندروی اصولگرا بروز پیدا کرده است.

ناطق‌نوری گفته است که در انتخابات نامزد نمی‌شود اما از نامزدی علی لاریجانی حمایت می‌کند. ناطق‌نوری و لاریجانی اخیراً نیز دیداری با هم داشته‌اند و در آن دیدار ناطق‌نوری به لاریجانی گفته است که در قبال تخریب جبهه پایداری و تندروها و وابستگان احمدی‌نژاد صبور باشد. آنها به روزهای پایانی حیات سیاسی خود نزدیک شده‌اند. ناطق در عین حال از لاریجانی خواسته است همچنان محکم و مستقل در مجلس حاضر باشد و از طیف خردگرایی در میان اصولگرایان حمایت کند. در برخی محافل نیز شنیده می‌شود که ناطق‌نوری اخیرا به قم رفته و با برخی از مراجع و علمای این شهر دیدار داشته و در نزد آنها از ضرورت دفاع از «جریان معتدل» در کشور سخن گفته و لاریجانی را به عنوان نمادی از یک چهره معتدل در مجلس معرفی کرده و اقدامات او را ستوده است. او همچنین از علمای قم خواسته است که آشکارا و پنهان از لاریجانی حمایت کنند تا جریان تندرو به حاشیه رانده شود. همزمان با این رخدادها، او نشستی را با برخی از چهره‌های اصولگرا در شورایی که تاسیس کرده، برگزار کرده و از آنهایی که به دنبال جذب تندروها هستند، به شدت انتقاد کرده است. شاید اشاره ناطق به تقوی دبیر ستاد ائمه‌جمعه باشد که در ماه‌های اخیر به‌شدت به‌دنبال جلب و جذب هواداران مصباح در جبهه اصولگرایان است چیزی که ناطق نوری -علی لاریجانی به‌شدت با آن مخالف‌اند.

27214

کد خبر 473810

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام RO ۲۰:۲۶ - ۱۳۹۴/۰۸/۱۰
  3 1
  بسیار هم استقبال می کنیم. آقای لاریجانی توانایی باز کردن یک جبهه جدید در عرصه سیاسی را دارد. ایشان انسان عاقلی ست.
 • بی نام A1 ۲۲:۱۱ - ۱۳۹۴/۰۸/۱۰
  4 1
  آقای ناطق برای خبرگان می اید