مربی دروازه‌بان‌های تیم ملی امید ایران معتقد است این تیم قربانی اختلافات شخصی شده و کسی توجه نمی‌کند یک نسل فوتبال ایران در این بین قرار دارند.

 به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ هادی طباطبایی، دستیار محمد خاکپور در تیم ملی امید فوتبال کشورمان که از افراد بسیار با اخلاق و با شخصیت فوتبال به حساب می‌آید، در مورد اشتباهاتی که در اعلام لیست تیم امید توسط فدراسیون انجام شده بود به خبرنگار خبرآنلاین توضیحاتی داده است. لیستی که دقایقی پیش از انتشار این خبر به صورت اصلاح شده دوباره منتشر شد و سایت فدراسیون از کادرفنی تیم ملی امید بابت این مساله عذرخواهی کرد. شیرکوپنهاگ همچنین در مورد مسائل دیگر که گریبانگیر تیم ملی امید شده‌اند هم توضیح داده است. 

لیست تیم ملی امید اشتباهاتی داشت که به نظر هم نمی رسید به کادر فنی چندان مربوط باشد...

در مورد آن لیست ما اشتباهی نداشتیم. ما اسم بازیکن‌ها را به فدراسیون اعلام کردیم و آن ها سعی کردند اسم تیم‌ها را مقابل اسم بازیکنان بنویسند که اشتباهی رخ داد و این ها افتاد گردن ما. فدراسیون هم به عمد این کار را نکرده اما اشتباه از طرف ما نبوده که به نام ما تمام شده است.


دلیل خاصی داشته که از 27 بازیکن برای اردوی تیم امید دعوت شده؟


ما قصد داشتیم 23 بازیکن دعوت کنیم، اما با توجه به این که به ما اعلام شد 3 بازین تیم امید به بزرگسالان دعوت می‌شوند و معلوم نبود چه بازیکن‌های از تیم ما به تیم ملی بزرگسالان دعوت می‌شوند، 27 نفر را دعوت کردیم. از لیست دعوت شده ما، محمدرضا اخباری و میلاد محمدی بازیکنانی هستند که به تیم امید دعوت شده‌اند؛ اما باید به تیم ملی بزرگسالان بروند.


در مورد شکاری، آیا او مشکل پاسپورت داشته یا در لیست شما نبوده؟


ما رضا شکاری را در لیست اولیه خود قرار دادیم، در لیست 35 نفره هم بود، اما در لیست نهایی قرار نگرفت. او مشکلی بابت پاسپورت نداشت.


در مورد جفاهایی که به تیم امید می‌شود، به نظر به دعواهای مایلی کهن و کادرفنی تیم ملی مربوط باشد...


من فکر می کنم بحث دارد شخصی می شود، از اختلاف دو نفر تیم امید دارد ضربه می خورد و به آن کم لطفی می شود. این مجموعه اقلا 50 نفره و یک نسل فوتبال ماست. این بحث اظهار نظر ها آزاد است اما کاش این ها را به تیم امید ربطش ندهیم.


گفته می‌شود کادر فنی تیم ملی امید بازی‌ها را از نزدیک نظاره نمی‌کند و کمتر به استادیوم‌ها می‌رود...


اتفاقا من بازی‌های زیادی را از نزدیک دیده‌ام. استقلال - پیکان، تراکتور - سایپا، و استقلال - فولاد را از نزدیک دیدم. ما شرایط‌مان مثل تیم ملی بزرگسالان نیست. محدودیت سنی داریم. تمام تیم‌ها بازیکنان مدنظر ما را ندارند. اما حتی بازی‌های لیگ یک و لیگ امیدها را هم نگاه می‌کنیم، زیرا جدیدا ند بازیکن از آن‌ها کشف کرده‌ایم. ولی خب در کل شرایط ما سخت تر است به خاطر محدودیت‌ها. از هر تیم شاید 2 بازیکن به ما بخورد. باید اولویت بندی کنیم که بازیکنان را چطور و کجا ببریم. مثلا در این 10 روز، 3 بازی را از نزدیک دیده‌ایم.ما اکثر بازی‌ها را قبلا رصد کرده‌ایم و تقریبا اسکلت تیممان را پیدا کرده‌ایم.


بازیکن‌های جدید هم شانس دارند به تیم ملی امید اضافه شوند؟


بله، درهای تیم ملی امید همیشه به روی بازیکنان جدید باز است. یک روز قبل از این که به قطر برویم، بازی نفت - ذوب‌اهن را دیدیم و دانیال اسماعیلی فر را پسند کردیم. همان روز هم او را دعوت کردیم و با خود به قطر بردیم. ما هر کسی که بتواند به تیم ملی امید کمک کند را دعوت می‌کنیم.

258 41

 

کد خبر 475218

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =