رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان: فعالیت اکتشافی ایمیدرو در معادن جنوب استان کرمان آغاز شد

فارس نوشت:رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان گفت: با فعال‌شدن پروژه بزرگ در جنوب کرمان فعالیت اکتشافی ایمیدرو در معادن جنوب استان کرمان آغاز شد.

محمود اسکندری‌نسب صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: قریب 40 سال است که عملیات اکتشافی پایه در استان و به ویژه در جنوب استان انجام نشده است، بنابراین یکی از نیازهای اساسی پیشرفت معدن، توسعه اکتشاف و شناخت ظرفیت‌‌های معدنی منطقه از طریق اکتشاف هدفمند در حوزه معادن است.

وی بیان داشت: از دو سال گذشته این مهم به عنوان یکی از مهمترین استراتژی‌های سازمان مد‌نظر قرار گرفته و این کار از طریق تعریف مناطق وسیعی تحت عنوان پهنه و سپس جذب سرمایه‌گذار انجام شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان ابراز داشت: این برنامه جامع که با واگذاری دو پهنه در شهرستان قلعه‌گنج به مساحت 2 هزار 264 کیلومتر مربع و یک پهنه به مساحت یک‌هزار و 220 کیلومتر مربع در جبالبارز غربی شروع شده بود با واگذاری بخشی از پهنه معدنی آباده به جازموریان به مساحت 7 هزار و 815 کیلومترمربع که در جنوب استان کرمان قرار دارد، ادامه یافت.

وی افزود: این پهنه عظیم معدنی در شهرستان‌های فاریاب، کهنوج، منوجان، قلعه‌گنج و رودبار که در جنوب استان کرمان قرار دارند و عملیات اکتشافی آن توسط سازمان توسعه، نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران در حال انجام است.

اسکندری‌نسب تصریح کرد: پس از پیگیری‌های مکرر سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان از طریق وزارت صنعت، معدن و تجارت و حمایت‌های معاونت معدنی وزارتخانه، قرار شد به دلیل محرومیت منطقه جنوب استان کرمان، بر اساس برنامه‌های اولیه ایمیدرو عملیات اکتشاف ابتدا از حوزه جنوب استان کرمان آغاز شود.

وی خاطرنشان کرد: در محدوده پهنه فوق تاکنون 6 زون معدنی از جمله مواد معدنی کرومیت، تیتانیوم، مس و آهن شناسایی شده است و پیش‌بینی می‌شود که با تکمیل روند اکتشاف تعداد زون‌های بیشتری در این پهنه وجود داشته باشد.

در همین راستا در نشستی که با حضور علی اصغر‌زاده مدیر اکتشاف سازمان توسعه، نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، کارشناسان ایمیدرو، معاون امور معادن و صنایع معدنی جنوب کرمان و کارشناسان حوزه معدن سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان که در این سازمان تشکیل شد، مراحل کار روی پهنه مذکور مورد بررسی قرار گرفت.

علی اصغرزاده مدیر اکتشاف سازمان توسعه، نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) در این نشست اظهار داشت: عملیات اکتشاف مقدماتی پهنه در حوزه جنوب استان کرمان طبق دستورالعمل پهنه تا نیمه اول سال 95 پایان یافته و اطلاعات تکمیلی به سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب استان کرمان ارسال خواهد شد.

 

کد خبر 475759

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =