پراکندگی قبور از مشکلات ساماندهی گلزار شهدای پلدختر است

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان پلدختر گفت: پراکندگی قبور از مشکلات ساماندهی گلزار شهدای پلدختر است که 26 گلزار شهدا در سطح شهرستان ساماندهی شده اند و پنج گلزار شدها ساماندهی نشده اند

به گزارش خبرنگارخبرآنلاین درپلدختر ،غلامعلی محمودوند ظهر در جلسه ساماندهی گلزار شهدا و یادمان شهدای گمنام شهرستان پلدختر اظهار داشت: قبور شهدای مربوط به روستاهای قلعه نصیر ، جلوگیر ، پاعلم ، چم مهر و زیودار نیاز ساماندهی دارند .
وی افزود: تعداد 320 مزار شهید در گلزارهای شهدای سطح شهرستان وجود دارد که 141 مزار شهید در گلزار مرکزی شهرستان ( شهر پلدختر) وجود دارد که از این تعداد 123 مورد ساماندهی شده اند و 18 مورد دیگر امسال تامین اعتبار شده و در حال اقدام است .
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان پلدختر بیان کرد: گلزار شهدای معمولان دارای 31 مزار شهید است که تمام آنها توسط اداره راه و شهرسازی ساماندهی شده اند .
وی عنوان کرد: تعداد 148 مزار شهید در روستاهای شهرستان به صورت پراکنده و تک مزاری می باشند که از کل 320 مزار شهید شهرستان تعداد 75 مزار ساماندهی نشده اند که از این تعداد تا کنون اعتبار 30 مورد جهت ساماندهی دریافت شده و مناقصه اعلام و جهت آغاز کار در حال عقد قرارداد با پیمانکار است .
محمودوند گفت:سال گذشته اداره راه و شهرسازی شهرستان تعداد پنج مورد از قبور شهدا را ساماندهی کرده و امسال نیز جهت ساماندهی گلزار شهدای پراکنده و تک مزاری روستایی اعلام آمادگی کرده که جای تقدیر دارد .
وی به مشکلات گلزار شهدا اشاره و تصریح کرد: با توجه به شرایط اقلیمی و جغرافیایی این شهرستان که دارای آب و هوای بسیار گرم در تابستان و مسقف نشدن گلزارشهدای شهر پلدختر به علت عدم تامین اعتبار لازم هر ساله با موجی از شکایات و اعلام نارضایتی خانواده های معظم شهدا مواجه هستیم .
وی خاطر نشان کرد: به همین علت در برگزاری مراسم ها نیز با مشکلاتی روبرو هستیم که آنها را منعکس نموده ایم برخی از قبور به علت بارندگی و گرمای زیاد ترک و شکاف برداشته اند .
محمودوند اظهار داشت: گلزار مرکزی شهدای پلدخترفاقد روشنایی است و آسفالت آن به مرور زمان از بین رفته و در فصول بارندگی ایجاد گل و لای می نماید که جا دارد شهرداری پلدختر نسبت به این مهم توجه و اقدام نماید .
رئیس اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران پلدختر گفت: گلزار شهدای روستاهای تنگ فنی ، جلگه ومعمولان دارای روشنایی هستند ولی از نظر لوله کشی آب آشامیدنی و سرویس بهداشتی نیاز به همکاری شرکت آب و شهرداری داریم .
محمودوند اظهار داشت: از اداره راه و شهر سازی تقاضا داریم نسبت به آسفالت جاده های منتهی به گلزار شهدای پراکنده روستایی ، بنیاد شهید را یاری دهند .
وی افزود:برای امنیت بیشتر و جلوگیری از شکستن در و شیشه های پنجره اطراف قبور از شهرداری معمولان می خواهیم که نسبت به حفاظت گلزار شهدا بعد از ساماندهی توجه بیشتری شود .
معاون نیروی انسانی ناحیه مقاومت بسیج پلدختر گفت: عملیات اجرای یادمان شهدای گمنام شهر پلدختر در سال 91 آغاز شد که قرار شد پنج میلیارد ریال اعتبار از سوی اداره میراث فرهنگی برای ساماندهی شهدای گمنام اختصاص داده شود ولی تاکنون خبری از آن نیست .
سرهنگ علی محمد گنجی اظهار داشت: 800 میلیون ریال در کمیته ای در شهرستان به شهدای گمنام اختصاص یافت که جاده دسترسی و آسفالت و بحث تامین روشنایی انجام شد .
وی افزود: باید تلاش هایی زیادی صورت گیرد تا ما از این مظلومیت چهار سال خارج شویم

اسما اسماعیل پور

کد خبر 477215

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =