معاون عربی و آفریقایی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و « یوسف بن علوی» وزیر امور خارجه عمان دیدار و در باره نشست وین 2 برای حل بحران سوریه تبادل نظر کردند.

به گزارش خبرآنلاین حسین امیرعبداللهیان در سومین مرحله از سفر خود به چند کشور منطقه بامداد امروز(پنجشنبه) وارد مسقط پایتخت عمان شد و با بن علوی دیدار و گفت وگو کرد.
دو طرف در این دیدار در باره تحولات منطقه ، راهکار حل سیاسی بحران سوریه گفت وگو و نتایج نشست وین یک را بررسی و ارزیابی کردند.
امیرعبداللهیان و بن علوی همچنین در باره تلاش های صورت گرفته برای برگزاری نشست وین 2 رایزنی و تبادل نظر کردند.
معاون وزیر امور خارجه ایران اوایل بامداد پنجشنبه بیروت را به مقصد مسقط پایتخت سلطان نشین عمان ترک کرد.
وی بامداد چهارشنبه وارد بیروت شده بود و با برخی شخصیت های مهم لبنانی از جمله نبیه بری رییس مجلس و سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان دیدار و گفت وگو کرد.
امیرعبداللهیان در گفت وگو با ایرنا، تصریح کرد: قرار بود با تمام سلام نخست وزیر و جبران باسیل وزیر امور خارجه لبنان نیز دیدار کنم اما آنان برای شرکت در اجلاس سران کشورهای عربی و کشورهای آمریکای جنوبی در ریاض به سر می بردند و انشاء الله در سفر بعدی این دیدارها برگزار خواهد شد.
معاون وزیر امور خارجه در محل سفارت ایران در بیروت با خانم سکرید کاگ نماینده دبیرکل سازمان ملل متحد در لبنان نیز دیدار و گفت وگو کرد.
معاون وزیر امور خارجه که به اتفاق حمیدرضا دهقانی رییس اداره اول خاورمیانه و شمال آفریقای وزارت امور خارجه به لبنان سفر کرده بود در فرودگاه بین المللی بیروت از سوی محمد صادق فضلی کاردار سفارت جمهوری اسلامی ایران در لبنان بدرقه شد.
محمد فتحعلی سفیر جمهوری اسلامی ایران در تهران به سر می برد.
امیرعبداللهیان قبل از سفر به لبنان در مسکو با « میخاییل بوگدانف» همتای روس خود و نماینده رییس جمهوری روسیه در امور خاورمیانه و آفریقا دیدار و گفت وگو کرده بود.
وی در مسکو با بوگدانوف تحولات سوریه و برنامه نشست چند جانبه هفته آینده وین ( وین 2) برای حل بحران این کشور را بررسی و بر ادامه همگرایی های دو جانبه در باره سیاست های منطقه ای تاکید کردند.
معاون عربی و آفریقایی وزیر امور خارجه ایران همچنین عصر دوشنبه درباره مسائل منطقه به صورت تلفنی با همتای روس خود مذاکره کرده بود.
امیرعبداللهیان آخرین بار دهم شهریور ماه گذشته به لبنان سفر کرده است.

4949

کد خبر 477580

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =