ایرنا نوشت: آیت الله «لطف الله صافی گلپایگانی» از مراجع تقلید، روز پنجشنبه در دیدار وزیر امورخارجه تاکید کرد دکتر ظریف و دستگاه دیپلماسی کشور برای عزت مملکت و مردم زحمات بسیاری متحمل شدند.

  آیت الله صافی گلپایگانی درباره اعتمادی که مردم به دولت و دستگاه دیپلماسی پیدا کرده اند، افزود: بدانید مردم در راهی که می پیمایید با شمایند و برای موفقیت تان دعا می کنند. مردم می دانند شما با مشکل زیادی روبرویید و امیدواریم بتوانید اوضاع را خوب مدیریت کنید.

وی افزود: من همیشه برای شما و همکارانتان دعا می کنم.

آیت الله صافی گلپایگانی اضافه کرد: امیدوارم راهی را که انتخاب کرده اید، بتوانید با سرافرازیِ تمام، ادامه داده و مصالح و منافع کشور را همیشه از طریق مذاکرات سیاسی و ارتباط با دولت های اسلامی و جهان اسلام و کشورهایی که در این مساله نفوذ دارند، برطرف کنید. 

وی ادامه داد: نظر اینجانب این است که همیشه مذاکره و تعامل همراه با عزت، بر تمام گزینه های دیگر مقدم است و امروز باید برای رفع گرفتاری ها، کمبودها و مشکل های زیادی که گریبانگیر مردم مومن و شریف ماست، همه همت کنند و با شما و دولت همکاری داشته باشند تا زمینه های گرانی، تورم و فساد در جامعه برطرف شود.

 

آیت الله صافی گلپایگانی ادامه داد: عملکرد شما در این چند مدت نشان می دهد شما و دوستانتان برای این منظور تلاش می کنید و انشاء الله با سرپنجه تدبیر و درایت و مدیریت صحیح، مشکل را حتی الامکان برطرف خواهید کرد.

 

وی افزود: البته خودتان باید شکرگزار این موفقیت ها باشید و در همه حالات ها به ساحت مقدس حضرت ولی الله الاعظم امام زمان(عج) احب اصلی مملکت، توسل داشته و از آن وجود مقدس استمداد کنید و بدانید اگر توانستید مشکل ها را حل کنید و مردم را از این وضعیت نابسامان اقتصادی نجات دهید، اول کسی که خوشحال می شود وجود مبارک آن حضرت است.

 

آیت الله صافی گلپایگانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به درگیری در یمن و سوریه گفت: می شود طی تعامل با جهان اسلام و کشورهای منطقه از این تنگنای بسیار سخت با مدیریت صحیح عبور کرد و مردم منطقه که به درایت و مدیریت نظام اسلامی امیدوارند، از این بابت خوشحال می شوند.

 

وی تاکید کرد «من بار دیگر به ویژه از شخص جنابعالی و دوستانتان که در این مسیر پرپیچ و خم قدم برداشته اید، تشکر می کنم و امیدوارم با هدف های خوبی که دارید، بتوانید روز به روز موفقیت های بیشتری کسب کنید و من برای موفقیت شما که موفقیت مملکت است، دعا می کنم».

 

وزیر امورخارجه نیز در آغاز این دیدار از منطقه، توافق هسته ای (برجام) و نشست وین درباره سوریه گزارشی داد و از توصیه ها، حمایت ها و دعای آیت الله صافی گلپایگانی برای موفقیت دستگاه دیپلماسی کشور تشکر کرد.

 

1717

کد خبر 477661

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =