شاهکار دختر کاراته ایران در اندونزی/ کسب اولین طلای جهانی

سایت فدراسیون کاراته نوشت: اولین مدال طلای تاریخ بانوان ایران به زهره برزگر کاراته‌کا تیم زیر 21 سال دختران رسید.

سومین روز از نهمین دوره رقابت‌های کاراته قهرمانی جهان با حضور 1368 کاراته‌کا از 86 کشور در شهر جاکارتای اندونزی در حال پیگیری است.
در وزن 55-کیلوگرم، زهره برزگر، نماینده شیلی را یک بر صفر شکست داد و سپس حریف چینی را 2 بر یک برد و در بازی سوم به مصاف کاراته‌کایی از ونزوئلا رفت و 3 بر 2 پیروز شد. برزگر در نیمه‌نهایی با حریفی از مجارستان مبارزه کرد و 5 بر صفر به برتری رسید و به دیدار پایانی رسید. در دیدار پایانی برزگر به مصاف نماینده ویتنام رفت و با نتیجه 2 بر صفر پیروز شد و نخستین طلایی تیم ایران لقب گرفت.
در وزن 60-کیلوگرم مردان نیز میعاد یاری نماینده قزاقستان را 4 بر یک از پیش رو برداشت و در ادامه با حریفی از سوئیس مبارزه کرد و 3 بر صفر برنده شد. یاری در سومین دیدار ازبکستان را 3 بر صفر شکست داد و درمقابل نماینده ترکیه 9 بر یک شکست خورد. با صعود این کاراته‌کا به فینال، یاری در جدول شانس مجدد مبارزه کرد. در این گروه مقابل نماینده اندونزی در وقت قانونی مبارزه به تساوی 3 بر 3 رسید و با رای داوران برنده شد. در دومین دیدار هم به مصاف استرالیا رفت و با نتیجه 7 بر 4 به برتری رسید و مدال برنز این وزن را از آن خود کرد.
در وزن 68-کیلوگرم جوانان، الیاس محمد زاده ابتدا نماینده فلسطین را 4 بر صفر از پیش رو برداشت و در ادامه با نتیجه 2 بر یک مقابل نماینده فرانسه نتیجه را واگذار کرد و با راهیابی این کاراته‌کا به فینال، محمد زاده هم در جدول شانس مجدد به مبارزاتش ادامه داد. او در این گروه ابتدا آذربایجان را یک بر صفر از پیش رو برداشت. سپس مقابل کره جنوبی 7 بر صفر پیروز شد. در سومین مبارزه مقابل ازبکستان به برتری 3 بر صفر رسید. در بازی چهارم مقابل حریف ژاپنی 2 بر صفر مغلوب شد و از رسیدن به مدال باز ماند.
43 43

کد خبر 478233

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =