تسنیم نوشت: فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: امنیت سوریه اثر مستقیمی در داخل کشور دارد.

 سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عصر امروز در حاشیه مراسم چهلمین روز شهادت سردار شهید حسین همدانی، درباره ویژگی‌های شهید همدانی، گفت: یکی از ویژگی‌های برجسته شهید همدانی اخلاق مهربان، خوب، مردم‌داری و صداقتش بود که این ویژگی‌ها وی را نسبت به دیگر سرداران شهید ما برجسته‌تر کرد و بدرقه باشکوه مردم تهران و همدان نیز بیانگر همین مسئله بود.

وی افزود: نقش سردار شهید همدانی در مقاومت سوریه برجسته بود. وی اولین فرمانده‌ای بود که در شکل‌گیری مقاومت سوریه نقش تعیین‌کننده‌ای داشت.

فرمانده کل سپاه پاسداران تصریح کرد: بدون تردید می‌توان گفت اگر شهید همدانی نبود در ماجرای دو سه سال پیش، دمشق سقوط کرده بود و معلوم نبود که جبهه مقاومت با چه وضعی مواجه می‌شد.

سرلشکر جعفری گفت: همه رزمندگان چه ایرانی و چه غیرایرانی که در حال تلاش و کار مستشاری هستند، نقش تعیین‌کننده‌ای دارند.

وی در پاسخ به این سؤال "به‌نظر شما شهادت سردار شهید همدانی در امنیت داخلی چه نقشی ایفا می‌کند؟" گفت: بدون تردید اثر مستقیمی که می‌گذارد این است که در کشوری مثل سوریه با این بافت جمعیتی، مذهبی و قومی وقتی کارشان پیش نمی‌رود و اهداف‌شان محقق نمی‌شود، اثر مستقیم روی امنیت ما نیز خواهد گذاشت و همه احساس می‌کنند این مسئله همبستگی تنگاتنگی با ما دارد.

213

کد خبر 479499

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =