اقتصادنیوز نوشت: نگاهی به برخی شبکه‌های اجتماعی از فعال بودن صفحات متهم بزرگ نفتی در این شبکه‌ها حکایت دارد. صفحاتی که معلوم نیست چه کسانی آن ها را به روز می کنند؟

در 10 جلسه برگزاری دادگاه متهم بزرگ نفتی، صحبت‌های مطرح شده از سوی وی در رسانه‌ها بازخوردهای متفاوتی داشته است که شاید بتوان گفت فصل مشترک همگی آنها، ایجاد سوال‌های فراوان بود که شاید پاسخ آنها هنوز هم مشخص نباشد.

از به میان آوردن پای اسامی مقامات دولت فعلی تا مقاماتی که این متهم مدعی همکاری با آنها در دولت قبل شده بود، همگی نشان از هیاهویی است که این روزها دادگاه او را به یک دادگاه متفاوتی بدل کرده است. حتی در به کار بردن نام این متهم نفتی هم تناقض دیده می‌شود؛ رسانه‌هایی که اسم او را به صورت مخفف می‌آورند اما عکس او را به صورت واضح منتشر می‌کنند.

در این میان، فعال بودن صفحه این متهم نفتی نکته قابل توجه دیگری است که در این روزهای دادگاه قابل توجه است. صفحه متهم بزرگ نفتی که توسط یک ادمین فعال اداره می‌شود، در هر روز دادگاه نکاتی مهم و در برخی موارد مزاح را در دفاع از این متهم بیان می‌کند. در برخی موارد، شعرهایی در نقد عملکرد وزرا و در حمایت از این متهم و در برخی مواقع، نقاط قانونی مطرح شده در جلسات همان روز، در صفحه او منتشر می‌شود.

 

نکته قابل توجه احتمال از بین رفتن حساسیت عمومی به دادگاه این متهم بزرگ نفتی است که اخیرا از سوی بسیاری کارشناسان مورد تاکید قرار گرفته بود. به میان آوردن نام برخی مقامات فعلی و قبلی دولتی نیز سبب شده  تا هشدارهایی داده شود. شاید به همین علت هم باشد که خبرهای مربوط به دادگاه‌های او با فاصله زمانی ارسال شده و در برخی موارد همه رسانه‌ها به یکباره و بعد از دادگاه اخبار او را پوشش می‌دهند.

با این حال به نظر می‌رسد که فعال بودن صفحه‌ای با 35 هزار عضو فعال، نشانه دیگری از عجیب بودن دادگاه این متهم نفتی است که هر روز مساله عجیبی در اقتصاد ایران را مطرح می‌کند.

22339

 

کد خبر 479523

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =