ووشو کار پر افتخار زنجانی قهرمان جهان شد

سانداکار وزن 70 کیلوگرم ایران با غلبه بر حریف ترکیه ای خود علی اوه یک طلای زرین دیگر هم بر افتخارات خود اضافه کرد و پرچم زیبای کشورمان را در سالن جاکارتای اندونزی به اهتزاز در آورد.

در وزن 70 کیلوگرم محسن محمدسیفی ووشو کار زنجانی کشورمان با علی اوه از ترکیه مبارزه کرد و چهارمین مدال طلای کاروان ایران و اولین مدال تیم ساندا مردان را در سیزدهمین دوره رقابت ها رقم زد. این سومین مدال طلای سیفی در قهرمانی جهان است.
سیفی در مراحل قبلی سانداکارانی از انگلیس، ویتنام و اوکراین را از پیش روی برداشته بود.
در وزن 85 کیلوگرم امیر فضلی به مصاف میترو باتوک از اوکراین رفت و او نیز در این مبارزه به برتری رسید و دومین طلای تیم مردان را بدست آورد. این دومین مدال طلای فضلی در رقابت های جهانی است.
فضلی پیش از این و پس از استراحت در دور نخست مقابل ارسلان بکتمیروف نماینده نامدار روسیه به پیروزی رسیده بود. در دیدار نیمه نهایی نیز برابر حریفی از انگلیس در دو راند متوالی پیروز شد.
همچنین در وزن 90 کیلوگرم حمیدرضا قلی پور با ایلیا ویرچینا از بلارروس رقابت کرد دو بر صفر به برتری رسید و او نیز به نشان طلا دست یافت تا چهارمین مدال طلای جهانی خود را کسب کند. قلی پور برای رسیدن به طلا و پس از استراحت در دور نخست مقابل حریفی از جمهوری چک پیروزشد و در نیمه نهایی برابر حریفی از سوئد به برتری رسید.
اما در دو وزن دیگر ساندای مردان هر دو سانداکار ایران مقابل حریفان چینی نتیجه را واگذار کردند. جعفر شیرزاد در دیدار مرحله نیمه نهایی وزن 65 کیلوگرم ساندای مردان مقابل جی فو ژو از چین شکست خوررد و از رسیدن به فینال بازماند و مدال برنز راکسب کرد .وی در مراحل قبلی برابر سانداکارانی از آمریکا، فیلیپین و الجزایر به پیروزی رسیده بود.
سجاد عباسی نیز روز گذشته در مرحله یک چهارم پایانی با شکست به رقیبی از چین بدون مدال به کار خود پایان داد.
در قسمت بانوان نیز تیم ملی ساندای بانوان ایران با سه نماینده در رقابت های قهرمانی ووشو جهان حاضر است که هر سه نماینده ایران در فینال با برتری مقابل حریفان به مدال طلا دست یافتند تا دختران ووشو کار ایران با کسب سه طلا یکی از بهترین نتایج تاریخ ووشوی بانوان را رقم بزنند
در وزن 60 کیلوگرم، صدیقه دریایی که اولین حضور خود را در رقابت های بزرگسالان جهان تجربه می کرد برابر مریا مانالو از کشور میزبان به برتری رسید و به مدال طلا دست یافت.
دریایی پیش از این و پس از استراحت در دور نخست، سانداکاری از پرو را شکست داده بود. او در نیمه نهایی برابر تان گوین از ویتنام قرار گرفت و در 2 راند متوالی پیروز شد و راهی فینال شد.
در وزن 65 کیلوگرم، شهربانو منصوریان برای کسب مدال طلا با هرگی باکیدان از فیلیپین مبارزه کرد و در 2 راند متوالی به برتری رسید و دومین مدال طلای ایران را به ارمغان آورد.
منصوریان دارنده دو مدال طلای جهان پس از استراحت در دور نخست بر نماینده ویتنام چیره شده بود. او در نیمه نهایی بر دلپین استامبولی از فرانسه غلبه کرد و به فینال رسید.
در فینال وزن 70 کیلوگرم، مریم هاشمی برای کسب مدال طلا به مصاف ورونیکا کوتوا از جمهوری چک رفت و 2 بر صفر به برتری رسید و بر سکوی قهرمانی ایستاد.
وی پس از استراحت در دور نخست برابر حریفی از قزاقستان پیروز شد و در نیمه نهایی مقابل کریستینا استانکو از رومانی به برتری رسید و فینالیست شد. این سومین مدال طلای هاشمی در رقابت های قهرمانی جهان است.
تیم ایران تا بدین لحظه با شش طلا و سه نقره و یک برنز در جایگاه سوم قرار دارد.

کد خبر 479885

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 2
  • بی نام IR ۱۳:۲۷ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۷
    2 0
    آفرین به تک تک شما عزیزان خصوصا بانوان با همت و پر تلاش