ایرنا نوشت ، جمعی از دامداران چهارمحال و بختیاری با مراجعه به استانداری رعایت نرخ مصوب خرید شیر را از سوی کارخانه های لبنیات خواستار شدند.

این دامداران در گفت وگو با خبرنگار ایرنا مدعی شدند: کارخانه ها هنگام خرید شیر از دامداران، قیمت مصوب این محصول را رعایت نمی کنند.
آنان افزودند: کارخانه داران، شیر را از دامداران به قیمت 11هزار و 100 ریال و برخی هم 12 هزار و 500 ریال خریداری می کنند که این قیمت برای دامداران به صرفه نیست.
این دامداران ادامه دادند: بر اساس برنامه ریزی مسوولان از سال گذشته مقرر شده بود به منظور حمایت از تولیدکنندگان شیر تولید دامداران خرید تضمینی شود که بر این اساس شیر خام با 2.3 درصد چربی و کمتر از یک میلیون بار میکروبی به قیمت 14 هزار و 400 ریال خرید تضمینی شود.
دامداران معترض مدعی شدند؛ قیمت مصوب از سوی کارخانه ها رعایت نمی شود و شیر با نرخ هایی کمتر از نرخ مصوب از آنان خریداری می شود.
سرپرست دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری چهارمحال و بختیاری در دیدار با نمایندگان دامداران استان قول رسیدگی به مشکل را داد.
ملک محمد قربانپور در این رابطه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در هفته جاری جلسه رسیدگی به مشکلات دامداران با حضور نمایندگانی از کارخانه، دامداران، سازمان صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی و تعاون روستایی تشکیل خواهد شد.
وی بر راه اندازی و ایجاد اتحادیه دامداران در استان تاکید کردند و اظهار داشت: با راه اندازی اتحادیه دامداران در استان، فعالیت های دامداران ساماندهی، مشکل تعیین قیمت شیر رفع و وضعیت دامداران بهبود می یابد.
چهارمحال و بختیاری با دو میلیون و 700 هزار راس دام سبک و سنگین، سالانه 250 هزار تن شیر تولید و روانه بازار مصرف می کند.
بیش از 365 واحد گاوداری صنعتی و 35 مجتمع دامداری در استان چهارمحال و بختیاری فعالیت دارد.

کد خبر 480879

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =