واحد مرکزی خبر نوشت: روزنامه واشنگتن پست با انتشار مصاحبه دونالد ترامپ، نامزد جمهوریخواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا با جورج استفانوپلس، خبرنگار شبکه ای بی سی نیوز ادعای وی را درمورد شادی مسلمانان نیوجرسی در زمان حادثه 11 سپتامبر دروغ خواند.

این روزنامه آمریکایی در پایگاه اینترنتی خود و در گزارشی به قلم گلن کسلر افزود: فیلمی وجود دارد که ترامپ در آن گفته در زمان سرنگونی مرکز تجارت جهانی شاهد بوده است هزاران هزار مسلمان در نیوجرسی فریاد شادی سر می داده اند.

اما خبرنگار ای بی سی نیوز در گفتگو با ترامپ تاکید می کند که پلیس این ادعا را که مدتی در اینترنت شایعه آن مطرح بوده، رد کرده است. از این رو سخنان شما صحیح نبوده است.

ترامپ در پاسخ می گوید این اتفاق افتاده است و من خود شاهد آن بودم. وی حتی در برابر پرسش های تاکیدی خبرنگار ای بی سی نیوز که آیا شما با چشم خود دیده اید، پاسخ مثبت می دهد و می گوید در تلویزیون این صحنه را دیده است. و باز استفانوپلس می گوید اما پلیس آن را تکذیب می کند.

نویسنده این گزارش در ادامه افزوده است: ترامپ می گوید این حادثه را با چشم های خود در تلویزیون دیده است اما بررسی گسترده فیلم های خبری آن مقطع زمانی این ادعا را رد می کند. برخی گزارش ها درمورد شادی مردم در خارج از آمریکا و در برخی از کشورهای اسلامی وجود دارد، اما هیچ خبر موثقی که از شادی اعراب نیوجرسی حکایت داشته باشد، موجود نیست.

52310

کد خبر 481547

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =