ایرنا نوشت: کماندوهای نیروی هوایی سوریه پس از انجام عملیاتی پشت خطوط گروه های مسلح در استان«لاذقیه»خلبان روسی را نجات دادند.

تیمی از کماندوهای ارتش سوریه خلبان روسی که روز گذشته در اثر سرنگونی یک جنگنده روسیه توسط ترکیه ناپدید شده بود را طی عملیاتی در منطقه تحت کنترل گروه های مسلح نجات دادند.
تیمی از کماندوهای نیروی هوایی سوریه پس از انجام عملیاتی پشت خطوط گروه های مسلح در استان«لاذقیه»خلبان روسی را نجات دادند.
خبرنگار شبکه تلویزیونی المیادین با اعلام این خبر گفت که خلبان روسی پس از نجاتش توسط کماندوهای سوریه به پایگاه هوایی«حمیمیم»رسید.
بنابر این گزارش،روز گذشته یک جنگنده روسی از نوع «سوخو-24»توسط جنگنده های ترکیه در نزدیکی مرز سوریه با ترکیه در شمال این کشور سرنگون شد و دو خلبان آن موفق به بیرون پریدن از آن با چتر شدند اما یکی از خلبانان توسط افراد مسلح در هوا کشته شد و خلبان دوم ناپدید شده بود.

شبکه خبری روسی:خلبان نجات یافته سوخو به پایگاه هوایی روسیه منتقل شد

-شبکه خبری RBK  روسیه هم اعلام کرد، یک خلبان جنگنده این کشور که در سوریه هدف شلیک ترکیه قرار گرفته و سقوط کرده بود، زنده پیدا شد و به پایگاه حمیمیم روسیه در سوریه انتقال یافت

این شبکه خبری افزود: نیروهای ویژه سوری پس از جست و جوی شش ساعته در منطقه تحت کنترل تروریست ها، توانستند خلبان دوم را پیدا کرده و او را تحویل نظامیان روسی در فرودگاه حمیمیم بدهند.
از سوی دیگر، سخنگوی گروه ترکمنی معارضان سوری به خبرگزاری اسپوتنیک روسیه گفته که مردان مسلح این گروه جسد یکی از دو خلبان کشته شده سوخو 24» که توسط ترکیه هدف گیری شده است را در اختیار دارند.
«یوسف میخائیل» افزود: ما خلبان دوم را هنوز پیدا نکردیم اما دسته های ترکمنی در حال جست و جوی او هستند.
وی گفت: هواپیمای روسی در منطقه کوهستانی «زخیا» نزدیک مرز سوریه سقوط کرد.
جنگنده روسی «سوخو-24» روز سه شنبه (دیروز) در منطقه ای مرزی در سوریه در نزدیکی مرز با ترکیه سرنگون شد.
وزارت خارجه روسیه در واکنش به اقدام ترکیه در هدف قرار دادن یک هواپیمای جنگی این کشور در سوریه، نشست وزیران خارجه دو کشور در قالب «شورای راهبردی» را لغو و شهروندان روس را از سفر به ترکیه منع کرد.
«سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه روز گذشته این تصمیم را اعلام کرد.
لاوروف با اعلام اینکه احتمال وقوع حمله تروریستی در ترکیه کمتر از مصر نیست از شهروندان روسی خواسته از سفر به این کشور خودداری کنند.
ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه نیز در واکنش به اقدام ترکیه در سرنگون کردن یک فروند جنگنده یگان ضد تروریستی روسی در سوریه گفت: این واقعه از چارچوب مبارزه عادی با تروریسم فراتر می رود و حادثه کنونی با ضربه ای ارتباط دارد که همدستان تروریست ها از پشت به ما زدند.
وی دیروز در دیدار با «عبدالله دوم» پادشاه اردن در سوچی روسیه افزود: نظامیان ما فداکارانه در حال مبارزه با تروریسم هستند و من این حادثه را نمی توانم جز از پشت خنجر زدن توصیف کنم.
وی با اعلام اینکه این هواپیمای روسی با شلیک موشک هوا به هوا ساقط شده است، افزود: این اقدام با وجود امضای موافقتنامه هشدار در مورد حوادث هوایی با ایالات متحده، رخ داده است.
پوتین ادامه داد: اکنون از پشت هم به ما و به هواپیمایی که با تروریسم مبارزه می کنند، همزمان با وجود امضای موافقتنامه با شرکای آمریکایی، ضربه می زنند.

 

۴۲۴۲

کد خبر 482227

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =