ایسنا نوشت: مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: آخرین داده‌ها و الگوهای پیش‌یابی هواشناسی بیانگر جوی به نسبت پایدار در مناطق مرکزی طی روزهای دوشنبه و اوایل روز سه‌شنبه (9 و 10 آذر ماه) است که پیامد آن تداوم آلودگی هوا و پایین بودن کیفیت آن در شهرهای صنعتی و پرجمعیت مانند تهران، کرج، اصفهان، اراک و قزوین است.

احد وظیفه اظهارکرد: از بعدازظهر روز سه‌شنبه(10آذرماه) با ورود یک سامانه بارشی به کشور در استان‌های واقع در غرب و جنوب غرب در برخی نقاط شمال غرب کشور، ابرناکی، بارش باران گاهی رعد و برق، وزش باد و در مناطق کوهستانی بارش برف پیش بینی می‌شود که از اواخر روز سه‌شنبه هم استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز را فرا می‌گیرد.

وی در ادامه گفت: از پنجشنبه(12 آذرماه) با شمالی شدن جریانات و نفوذ هوای سرد، در استان‌های ساحلی دریای خزر بر شدت بارش افزوده می‌شود که تا جمعه(13 آذرماه) ادامه می‌یابد و در غالب استان‌های کشور با کاهش قابل توجه دما همراه خواهد بود.

وظیفه در پایان درباره پیش‌بینی هوای استان تهران نیز اظهارکرد: هوای این استان دوشنبه (9 آذرماه)صاف در پاره‌ای نقاط غبارآلود پیش‌بینی می شود و بیشترین و کمترین دمای این روز 16 و 8 درجه سانتیگراد است. سه‌شنبه (10 آذرماه) نیزهوای استان تهران نیمه ابری در پاره‌ای نقاط همراه با غبار محلی در بعدازظهر، افزایش ابر و بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود. بیشترین دمای هوا نیز در این روز 14 درجه و کمترین آن 9 درجه است.

به گزارش ایسنا، همچنین سازمان هواشناسی دراطلاعیه‌ای عنوان کرد: سه شنبه (10 آذرماه)بارش باران و برف دراستانهای آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و کردستان و بارش باران گاهی با رعدوبرق و وزش باد در کرمانشاه، ایلام، شمال خوزستان، لرستان، همدان، مرکزی و بتدریج قم، قزوین، البرز و تهران پیش‌بینی می‌شود. شدت بارش در استانهای ایلام، لرستان و کرمانشاه است.

چهارشنبه (11 آذرماه) نیز بارش باران و در ارتفاعات بارش برف دراستانهای آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، زنجان، ایلام، خوزستان، لرستان، همدان، مرکزی، قم، قزوین، البرز و تهران پیش‌بینی می‌شود. شدت بارش در استانهای ایلام، خوزستان، لرستان و کرمانشاه است. همچنین این وضعیت پنجشنبه و جمعه (12 و 13 آذرماه) در استان‌های اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی رخ می‌دهد.

شایان توجه است که با استقرار سامانه بارش زا از دوشنبه روی کشور عراق ابرناکی، رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقت از اواخر دوشنبه و اوایل روز سه شنبه پیش بینی می شود، همچنین کاهش نسبی دما روزهای چهارشنبه و پنجشنبه و کاهش محسوس دما در روزهای جمعه و شنبه رخ خواهد داد.

۴۷۴۷

کد خبر 483741

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بی نام A1 ۱۲:۱۱ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۸
    0
    با ورود یک سامانه از جنوب غرب بارشها از شمال غرب آغاز میشود خخخخخخخخ هواشناسی ما هست دیگه