ایلنا نوشت:عضو کمیته پیگیری پرونده بابک زنجانی در مجلس گفت: ما شخص بابک زنجانی را تنها مقصر پرونده نمی‌دانیم و معتقدیم باید با رانت‌های زنجانی که وی را ساخته و پرداخته کرده‌اند تا این اموال را جمع کند، برخورد می‌شد.

امیرعباس سلطانی با اشاره به حواشی پرونده بابک زنجانی، گفت: بابک زنجانی باید در چارچوب کیفرخواست صحبت کند ولی رویه فرار رو به جلو را آغاز کرده و بدون ارائه ادله و مدارک لازم، رو تهمت‌زدن و توهین آورده‌ است.

وی افزود: زنجانی خارج از کیفرخواست خارج می‌شود و به کسانی توهین می‌کند که اصلاً در این پرونده دخیل نبوده‌اند و در رویا این اظهارات را بیان می‌کند که در هیچ جای دنیا مرسوم نیست که چنین فرصتی به متهم بدهند که به راحتی توهین کند.

سلطانی تصریح کرد: زنجانی به‌جای اینکه پاسخ‌گو باشد و درباره سوءاستفاده‌ها صحبت کند، اقدام به توهین و افترا می‌نماید. او با دولت قبل مشکل داشته و ۱۲ کشتی حامل میعانات گازی و نفت را گرفته و ۲۵۰۰ هزار بشکه نفتی را فروخته و پول آن را به حساب افراد متفرقه در کشورهایی چون مالزی و ترکیه واریز کرده است.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس دفاعیات بابک زنجانی را در دنیا منحصر به فرد توصیف کرد و افزود: نمی‌دانم دادگاه تا چه زمانی می‌خواهد فرصت دهد این آقا هرچه می‌خواهد بگوید؛ ضمن اینکه دادگاه اجازه نمی‌دهد نماینده شرکت نفت در دادگاه حضور یابد.

سلطانی تصریح کرد: معتقدیم زنجانی جزئی از یک مافیا است و وقتی این‌گونه صحبت می‌کند، قطعاً مافیای قوی پشت سر او قرار دارد که اینگونه جسورانه سخن می‌گوید.

وی ادامه داد: ظاهراً در این پرونده جای متهم و شاکی عوض شده است. بنده در دادگاه ایشان حضور پیدا کردم و می‌بینم با اعتماد به نفس صحبت می‌کند؛ این سخنان سراسر تهمت و توهین است و بنده از صبوری آقای قاضی تعجب می‌کنم.

عضو کمیته پیگیری پرونده بابک زنجانی در مجلس خاطرنشان ساخت: ما این اشکال را به دادگاه وارد کرده‌ایم. شخص بابک زنجانی را تنها مقصر پرونده نمی‌دانیم و معتقدیم باید در این پرونده با رانت‌های آقای زنجانی که وی را ساخته و پرداخته کرده‌اند تا این اموال را جمع کند، برخورد می‌شد.

سلطانی یادآور شد: فکر نمی‌کنم با این روند اتفاق خاصی بیافتد؛ زنجانی در دادگاه اول به راحتی قبول کرد که بدهی خود را به وزارت نفت پرداخت کند؛ ولی در دادگاه‌های بعدی گستاخانه منکر همه مسائل می‌شود.

2929

کد خبر 484159

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 9
 • بي نام ۱۴:۱۷ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۹
  69
  اين دادگاه يه سرگرمي براي مردم متاسفم دريك كشور اسلامي مصلحت انديشي جاي عدالت رو گرفته حتما پشت اين پرونده افراد بانفوذي هستن
 • بی نام A1 ۱۸:۵۶ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۹
  0
  بعضی از دوستان چنان میگن حق مردم مثل اینکه قبل زنجانی میدادن بهمون الان همه رو زنجانی برده ک حقمون رو نمیدن خخخخخخخخخخخخخ خدایا این مملکت رو از دروغ حفظ کن.آمین
 • عادل شریفی A1 ۱۹:۱۸ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۹
  1
  بنظر می رسد بابک زنجانی ماکت یک فساد است و فاسدان در جای دیگر .بعنوان یک ایرانی معتقد به تمام اصول و قوانین هضم این قضیه که بابک زنجانی این همه فساد را بتنهایی انجام داده است برای من ممکن نیست و برخورد با این قضیه به این شکل ،که متهم به عدالت سپرده شده است نمایشی بیش نیست خالقان قضیه زنجانی ها باید در دادگاه حاضر شوند تا من و امثال من باور کنند که فساد مغایر شرع و قوانین است و هر کس این عمل کثیف را انجام دهد در برابر قانون باید پاسخگو باشد در ضمن باید یادمان باشد که خون بهترین جوانان این مملکت برای مبارزه با فساد و استقرار عدالت ریخته شده است و نکند که شرمنده انها باشیم