نرخ بیکاری در استان قزوین 11.9 درصد اعلام شد

مدیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین با اعلام نرخ 11.9 درصد برای بیکاری در قزوین گفت: نرخ بیکاری در قزوین از میانگین کشوری بالاتر است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، مسعود بابایی پیش از ظهر امروز در حاشیه شورای اداری استان قزوین در جمع خبرنگاران اظهار داشت: نرخ بیکاری در قزوین 11.9 درصد که این رقم نسبت به میانگین کشوری که 10.6 درصد است بالاتر است.

وی افزود: این در حالی است که استان قزوین یکی از استان‌های صنعتی کشور است و در زمینه اشتغال باید از سایر استان‌ها از وضعیت مطلوب‌تری برخوردار باشد، که برای رسین به این مطلوبیت باید برنامه ویژه‌ای تدوین کرد.

بابایی با اشاره به ضرورت توسعه تعاونی‌ها و واحدهای تولیدی در راستای ایجاد اشتغال عنوان کرد: توسعه تعاونی‌ها یکی از محوری‌ترین برنامه‌ها برای افزایش اشتغال است که باید در این زمینه تدابیر لازم اندیشیده شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین تصریح کرد: در شرایطی که باید اشتغال جدید ایجاد شود حتی در برخی موارد اشتغال موجود نیز به خطر می‌افتد که این امر نشان‌دهنده ضعیف شدن بخش صنعت است.

بابایی با دادن هشدار درباره دوران پسا تحریم نیز عنوان کرد: نباید از صنایع و معادن و تولید کشور غافل شد، چراکه با سرازیر شدن کالاهای مصرفی به کشور زمینه فعالیت صنایع داخلی محدود می‌شود.

وی افزود: در این راستا باید از واردات کالای مصرفی به شدت پرهیز کرده و کالاهایی را وارد کنیم که در چرخه تولید قرار گرفته و ارزش افزوده آنها توسط صنعتگران داخلی انجام شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین خاطرنشان کرد: اولویت دولت باید تقویت بخش صنعت باشد تا در این راستا ضمن ایجاد اشتغال برای کشور زمینه رونق اقتصادی نیز فراهم شود.

 

کد خبر 484362

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =