معاون امور عمرانی استاندار: گزارش 20:30 صداو سیما درخصوص منطقه هفت سنگان قزوین شتابزده بود

معاون امور عمرانی استاندار اعلام کرد:گزارش 20:30 صداو سیما درخصوص منطقه هفت سنگان قزوین شتابزده بود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین،منوچهر حبیبی با اعلام این خبر بیان داشت: دستگاه های متولی و مرتبط به اراضی ناحیه شهری هفت سنگان بویژه اداره کل راه و شهر سازی، جهاد کشاورزی، بنیادمسکن، منابع طبیعی و شهرداری قزوین باید نظارت های لازم در پیشگیری و مقابله با ساخت و سازهای غیر مجاز را داشته باشند وگشت های بازرسی و کنترل خود در این زمینه فعال تر کنند.

وی افزود: ضمن تشکر از همکاری نزدیک دستگاه قضایی، همراهی این مجموعه خدوم جهت تسریع در صدور و اجرای احکام مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز را خواستاریم.
معاون امور عمرانی استاندار با اشاره به گزارش 20:30 صدا و سیما درخصوص زمین خواری در منطقه هفت سنگان قزوین بیان داشت: درحال حاضر اراضی موسوم به هفت سنگان قزوین تحت نظارت شهرداری قزوین می باشد که خدمات رسانی به این ناحیه شهری را انجام می دهد .
وی اظهار کرد: هیچ یک ازدستگاه های نظارتی و حاکمیتی استان در اراضی منطقه هفت سنگان که در خبر 20 و سی، صدا و سیما رسانه ای شد نقشی و دخالتی ندارند و اگر خریدی هم در اراضی این منطقه صورت گرفته به صورت کاملا" شخصی و انفرادی بوده ونام بردن از اسامی دستگاه ها خلاف قانون و اخلاق حرفه ای است که صداوسیما باید در این زمینه پاسخگو باشد.
حبیبی با بیان اینکه " اراضی این منطقه از سال 1350 دارای سوابق متعدد و مجوزهایی است و از بدو سال 53 توسط شهرداری وقت قزوین برابر ماده 101 تفکیک اراضی آن انجام شده و از طرق اداره ثبت اسناد و املاک استان اسناد آن صادر شده است .
وی ادامه داد: در سال 1369 کمسیون ماده 5 به ریاست استاندار وقت و عضویت مدیران کل جهاد کشاورزی ، راه شهر سازی ، میراث فرهنگی و شهرداری تشکیل و مجوز های لازم در خصوص ساخت ساز این مجموعه صادر می شود که در سایه این مجوزها حقوقی برای مردم و متقاضیان ایجاد می شود.
معاون امور عمرانی استانداری با بیان اینکه" سوابق نشان می دهد روال اداری و قانونی برای اخذ مجوزهای لازم انجام شده است." تصریح کرد: البته در جلسه ای که به ریاست دکتر همتی استاندار قزوین برگزار شد مقرر گردید عملیات آماده سازی اراضی این منطقه از سوی شهرداری قزوین تا اطلاع ثانوی متوقف شود تا مجوزهای صادر شده برابر اختیارات قانونی در کارگروه تعیین شده مورد بررسی قرار گیرد و نتیجه نهایی در این خصوص ظرف 10 روز آینده به استاندار ابلاغ و تصمیم گیری نهایی اتخاذ خواهد شد.
وی با اشاره به پخش خبر 20 و سی صدا و سیما در این خصوص بیان داشت: بخش خبر صدا وسیما در این خصوص ضرورتی نداشت و صدا و سیما باید با هماهنگی مدیریت استان در این زمینه اقدام می کرد وپخش این خبر نوعی تشویش اذهان عمومی بود که صدا و سیما باید هرچه سریع تر وارد شده و این شبهه و شایعه را اصلاح کند
حبیبی در پایان تاکید کرد: لازم است دستگاه های اجرایی مرتبط با این موضوع از اظهار نظر های بخشی و موردی در این زمینه خوداری کنند و اطلاعات را در اختیار استانداری قرار دهند تا از این طرق اطلاع رسانی شود

 

کد خبر 484372

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =