امام جمعه قزوین خطاب به استاندار: مراقب اطرافیان خود باشید/ انتصابات شما نگران کننده است

امام جمعه قزوین خطاب به استاندار گفت: بسیار مراقب اطرافیان خود باشید؛ برخی از انتصابات شما استان را نگران کرده است و بهتر است بدانید مردم در جریان اتفاقات قرار دارند سوابق برخی فتنه‌گران را می‌دانند.

به گزارش خبرگزاری  خبرآنلاین ااز قزوین  به نقل از صبح قزوین،حجت الاسلام عبدالکریم عابدینی، امام جمعه شهر قزوین، در خطبه‌های این هفته نماز جمعه این شهر ضمن تسلیت ایام اربعین حسینی اظهار کرد: امام حسین (ع) در ایام اربعین از 60 کشور جهان زائر داشتند که تعداد آنها بالغ بر 27 میلیون نفر بود.
وی افزود: در این راهپیمایی صحنه‌های عجیبی دیده شد و از طفل شیرخوار گرفته تا پیرمرد 90 ساله در این مانور بزرگ فرهنگی حضور داشتند که این امر نشان از عظمت و اهمیت یاد سید الشهدا (ع) دارد.
راه قدس از کربلا می‌گذرد
امام جمعه قزوین بیان کرد: حضرت زینب (س) در مجلس شام خطاب به یزید اعلام کردند: «هر کاری می‌توانی بکن به خداوند سوگند نمی‌توانی داغ ما را به فراموشی بسپاری» ؛ اشکی که امروز از دیدن صحنه‌های اربعین از چشمها جاری می‌شود گواه همین فرمایش حضرت زینب (س) است.
وی ابراز کرد: امام خمینی (ره) زمانی فرمودند که راه قدس از کربلا می‌گذرد و اگر هر مسلمان یک سطل آب بریزد اسرائیل از بین خواهد رفت. امروز این جمعیت به صورت سیل خروشان درآمده‌اند و کربلا به مامن و ماوای آنها تبدیل شده است و آنها با الهام از این حرکت راهشان را تا بیت المقدس ادامه خواهند داد.
حجت الاسلام عابدینی خاطرنشان کرد: در راهپیمایی اربعین شاهد بودیم از هر کشور مسلمان عده‌ای حضور یافته بودند و این جمعیت 27 میلیونی در مقابل مشتاقانی که آرزوی حضور در این راهپیمایی را داشتند بسیار ناچیز است.
وی ادامه داد: پس از انقلاب اسلامی و در جنگ ما به کربلا نرسیدیم اما عملکرد ما در جنگ راه رسیدن به کربلا را هموار کرد زیرا ملت ما نشان داد بسیار مقاوم بوده و با جنگ از پای در نخواهد آمد.
ایران توان آن را دارد با موشک‌های خود تلاویو را هدف قرار دارد
امام جمعه قزوین تصریح کرد: امروز توان نظامی ما چندین برابر زمان جنگ است و ما موشک‌هایی داریم که توان آن را دارد از خاک ایران تلاویو را هدف قرار داده و دنیا را بهم بریزد اما قبل از اینکه ایران از توان نظامی خود استفاده کند با نفوذ خود قدرت‌ها را به زانو درمی‌آورد؛ نمونه آن رژیم بعث عراق است که مجبور شد کشور را به مسلمانان شیعه و سنی واگذار کند.
وی با اشاره به دومین نامه مقام معظم رهبری به جوانان اروپایی گفت: نامه اول ایشان به جوانان آنها را به مطالعه مستقیم اسلام دعوت کرده و اعلام شده که اسلام نه آن چیزی است که سرانتان به شما القا کرده‌اند و نامه دوم هم آنها را به شناخت و مبارزه با تروریسم دعوت کرده است.
مراقب اطرافیان خود باشید/ تغییر آقای وفاپور بسیار تعجب آور است
حجت الاسلام عابدینی استاندار قزوین ابراز کرد: بسیار مراقب اطرافیان خود باشید؛ برخی از انتصابات شما استان را نگران کرده است و بهتر است بدانید مردم در جریان اتفاقات قرار دارند سوابق برخی فتنه‌گران را می‌دانند.
وی افزود: این آلوده‌های سیاسی و حتی اخلاقی اگر بیایند به جای نیروهای متدین بنشینند بسیار خطرناک است. تغییر آقای وفاپور که همیشه در جبهه معنوی بوده‌اند بسیار تعجب آور است و برایمان جای سوال است که چه کسی به شما در این انتصابات مشورت داده است؟
امام جمعه قزوین اذعان کرد: پاسخ این سوالات مردم از عهده من خارج است زیرا نمی‌دانم نیروهای جدید از چه امتیازاتی برخوردار بوده‌اند که نیروهای سابق از آنها محروم بوده‌اند؟ ما برای شما نگران هستیم و امیدواریم راهتان را اصلاح کنید.

کد خبر 485214

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =