‌مدیر کل بهزیستی استان اردبیل با اشاره به اینکه 1.78صدم درصد جمعیت استان معلول بارز شناخته می‌شوند، افزود: 4.12‌ درصد نیز ازجمعیت استان معلول بارز وغیر بارز است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین در استان اردبیل، بهزاد ستاری درمراسم گرامیداشت روزجهانی معلولان با اشاره به شعار امسال سازمان بهزیستی با عنوان دسترسی وتوانمند‌سازی برای همه معلولین افزود: سیاست سازمان بهزیستی این است که همه معلولین به همه امکانات بهداشتی، آموزشی، اشتغال و... دسترسی داشته باشند و به دنبال این شاهد توانمند‌سازی معلولین خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه 1.78صدم درصد جمعیت استان معلول بارز شناخته می‌شوند، افزود: 4.12‌ درصد نیز ازجمعیت استان معلول بارز وغیر بارز است.

مدیر کل بهزیستی استان اردبیل با اعلام اینکه 50هزار نفر معلول درمناطق مختلف استان شناسایی شده است، گفت: 17 هزار و 500 معلول از استان اردبیل در سایت سازمان بهزیستی ثبت نام کرده است تا از خدمات بهزیستی بهره‌مند شوند.

ستاری با بیان اینکه 15میلیون وام مسکن به معلولین تعلق می‌گیرد، گفت: 409 واحد مسکونی تحت پوشش سازمان بهزیستی است که از این تعداد 286 واحد مختص معلولان بوده و درحال ساخت و اتمام است.

وی از تهیه وسایل کمک توانبخشی برای معلولین خبرداد و افزود: 100درصد این وسایل با اعتبار یک میلیارد تومان تامین شده است.

ستاری ازآغاز طبقه بندی معلولان در استان اردبیل خبر داد و اضافه کرد: تا به حال 700نفر تشکیل پرونده داده‌اند تا متناسب با شرایط جسمی ازخدمات بهره مند شوند.

‌وی یادآورشد: امسال 23میلیارد تومان برای یک هزار و 113 معلول درسطح استان اردبیل درنظر گرفته شده تا از تسهیلات اشتغالزایی بهره مند شوند.

 

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 485564

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =