500 نیروی عملیاتی آماده خدمت رسانی به شهروندان کرجی

شهر زیر بار بارش های آسمانی، رنگ و لعاب برفی و زمستانی به خود گرفت تا بار دیگر با ورود جبهه ای سرد و خنک از سوی رشته کوه های بلند و سرفراز البرز، شاهد تلاش مضاعف نیروهای خدمات شهری شهرداری کرج برای تسهیل تردد و ایجاد امنیت و آرامش شهروندان در این کلانشهر باشیم.

به گزارش خبرآنلاین البرز و به نقل از پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، چشم های البرزی ها صبح امروز به زمینی سپید گشوده شد که حکایتگر نزول رحمت و برکت پروردگار به خاک این سرزمین و مردمش بود؛ مردمی که برای مصون ماندن از آثار ناشی از آلودگی هوا که میهمان ناخوانده ای برای باغشهر دیروز و شهر پرترافیک امروز است، هر روز بارش و نزول برکات آسمانی را آرزو می کنند.
نخستین برف پاییزی امروز در حالی شانه های خشک البرز را سپیدپوش کرد و دانش آموزان را در خانه های شان نشاند که شهرداری کرج همچون روزهای قبل، خدمات رسانی به شهروندان با اولویت اجرای عملیات زمستانی و قرارگیری در حالت آماده باش را در دستور کار خود قرار داده است.
معاون خدمات شهری شهرداری کرج در این خصوص گفت: هواشناسی استان برای روزهای اخیر بارش برف و باران و کاهش دمای هوا را پیش بینی کرده بود که با توجه به اهمیت موضوع، نیروهای این دستگاه و تمامی امکانات تحت اختیار به این منظور در حالت آماده باش قرار گرفته و به انجام عملیات نمک پاشی در سطح معابر درجه 1 اقدام کردند.
حسن مدیرروستا با بیان اینکه تامین امکانات و ایجاد شرایط تسهیل تردد شهروندان در مسیرهای مختلف شهری یکی از عمده وظایف این دستگاه در فصول بارش است، خاطرنشان کرد: 500 نیرو به صورت 24 ساعته در نقاط مختلف شهر در حالت آماده باش قرار گرفته اند تا در صورت بروز هر گونه مشکل از جمله مسدود شدن راه ها و وقوع آبگرفتگی در معابر، وارد عمل شوند.
وی، بیان داشت: در شرایط مذکور، دو سازمان خدمات موتوری و آتش نشانی با تمامی تجهیزات و امکانات موجود از جمله خودروهای سبک و سنگین و نیروهای تحت امر، در آمادگی کامل برای اجرای هر گونه عملیات زمستانی و امداد و نجات قرار دارند.
این مسئول، از شهروندان خواست برای حل مشکلاتی که در اثر بارش ها در مسیرهای مختلف و معابر شهری کرج رخ می دهد با شماره 137 تماس گرفته و ضمن اعلام موضوع، محل دقیق حادثه را اعلام کنند تا نیروهای این دستگاه بتوانند در کمترین سرعت با تجهیز امکانات مورد نیاز به محل اعلام شده مراجعه کرده و مشکل را مرتفع نمایند.
معاون خدمات شهری شهرداری کرج با تاکید بر اینکه این دستگاه برای هر گونه عملیات امداد و نجات و خدمات رسانی به شهروندان آماده است، اذعان داشت: در عین حال با توجه به اینکه استفاده از محلول ها و ترکیب های مختلف شیمیایی یا پاشیدن نمک روی سطح معابر و آسفالت به شدت به ساختارهای شهری و محیط زیست آسیب وارد کرده و سبب خواهد شد نعمت و برکت بارش های ارزشمند و گرانبهای آسمانی، زائل شود؛ بهترین راهکار برای گذراندن زمستانی آرام و بی خطر تجهیز خودروها به امکانات گرمایشی و زمستانی نظیر استفاده از زنجیر چرخ و ضدیخ و نیز استفاده شهروندان از پوشش های گرم و مناسب است.

کد خبر 486086

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =