ایلنا نوشت:حجت الاسلام سید علی خمینی از کاندیداتوری برادر خود در انتخابات مجلس خبرگان به صورت مستقل خبر داد.

حجت الاسلام سید علی خمینی در مراسم شب 28 صفر هیات ایثارگران که در کانون توحید برگزار شد، به انتخابات پیش روی مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: انتخابات يك فريضه سياسي است که شركت همه در آن ضروري است. تحريم انتخابات سياست درستی نبوده و هيچ وقت هم نتيجه نداده است. بنده در اين سالها هميشه بر اين نكته تاكيد داشته ام اگرچه بعضي وقتها برايم هزينه نيز داشته است. خوشبختانه امروز كسي طرفدار تحريم نيست و چشم انداز حضور حداكثري چشم انداز روشني است.
یادگار امام (ره) با اشاره به دعوت هاي مختلف از مجموعه بيت امام جهت شركت در انتخابات در ماه های اخیر اظهار کرد: بيت امام به خوبي مي دانند كه اگر محبتي نسبت به ايشان صورت مي گيرد به بركت امام است. همه ي ما صفرهايي هستيم كه با عدد وجودي امام ارزش و احترام پيدا مي كنيم و هر قدر از راه و رسم و انديشه ي امام فاصله بگيريم به همان اندازه از چشم مردم مي افتيم. اگر هويتي داريم نیز از امام (ره) است و اگر كاري بايد بكنيم خدمت است و وظيفه.
وی ضمن تشكر از همه كساني كه به طور خصوصي يا عمومي از وی جهت حضور در انتخابات دعوت كرده اند، گفت: افرادی که به اين كمترين با حسن ظن نگريستند اعلام مي كنم كه به جهت مصالح و مفاسدي كه انديشيده ام در انتخابات پيش رو ثبت نام نخواهم كرد.
سید علی خمینی ادامه داد: خبر دارم كه برادر بزرگوارمان جناب حاج حسن آقاي خميني به تبع دعوت‌هاي گسترده اي كه توسط گروه ها و اقشار مختلف از ايشان صورت گرفته و با توجه به مشورت‌هايي كه با بزرگان و صاحبان انديشه انجام داده است تصميمشان را گرفته اند و براي انتخابات خبرگان ثبت نام خواهند كرد.
وی یادآور شد: در خانواده امام اگرچه از ابتداي شروع انقلاب تفكرات و انديشه هاي مختلفي وجود داشته اما نقطه اشتراك همه ايشان استقلال از گروه هاي سياسي است لذا جناب حاج حسن آقا نيز به طور مستقل در انتخابات شركت خواهند كرد. البته طبيعي است كه همه علاقه مندان به امام از اين نوع حضور خوشحال خواهند شد.
یادگار امام (ره) ابرازاميدواري کرد كه نتيجه دو انتخابات پيش رو مجالسي باشد كه در راه تقويت و تاييد نظام و رهبري معظم انقلاب و ساير اركان نظام گام بردارد چراكه به جد معتقد است كه نام امام با نظام و ولايت فقيه گره خورده و تضعيف اركان نظام تضعيف امام راحل خواهد بود.

2929

کد خبر 487204

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 2
 • محمد A1 ۲۰:۴۹ - ۱۳۹۴/۰۹/۱۸
  12 7
  مستقل بودنش شبیه طنز است
 • بی نام IR ۲۲:۱۸ - ۱۳۹۴/۰۹/۱۸
  7 9
  قدم بر جشم ما نهادی اقا سید حسن.
 • بی نام A1 ۰۷:۲۷ - ۱۳۹۴/۰۹/۱۹
  6 2
  آفرین به بصیریت سید علی خمینی
 • سلمان IR ۰۸:۵۹ - ۱۳۹۴/۰۹/۱۹
  4 3
  وای چه خوب حاج علی آقا شما هم ثیت نام کنید شما هم شزایط هم سن کاندیداتوری را دارید
 • علی جامی A1 ۱۶:۵۶ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۳
  0 0
  سید حسن خمینی هنوز تجربه کافی و بصیرت شناخت دوست ودشمن را ندارد فعلا زود است برای کاندیدا شدن