وزیر مسکن و شهرسازی گفت: در برخی نقاط کشور حتی برای ساخت واحد مسکونی در پشت بام ها با رعایت قوانین شهری و حق مجوز شهرداری ها قصد داریم تسهیلات بانکی در نظر بگیریم.

وی افزود: بر این اساس همه راه های ممکن را برای مسکن دار شدن مردم باز گذاشته ایم و در این مسیرها از تعاونی ها پشتیبانی می کنیم.

علی نیکزاد در همایش حفظ حقوق بیت المال و اراضی و منابع طبیعی گفت:در سالهای گذشته هیچ دولتی چنین حجم بزرگی مسکن نساخته است. وزیر مسکن و شهرسازی گفت: ساخت مسکن شهری امسال 250 درصد در مقایسه با سال گذشته رشد کرده است.
علی نیکزاد  افزود : ساخت مسکن روستایی هم در 6 ماه دوم امسال 200 درصد رشد نشان می دهد.
وی گفت : از یک میلیون و 200 هزار تقاضای طرح مسکن مهر تاکنون 450 هزار واحد پی ریزی شده و پی ریزی هم به معنای دریافت تسهیلات بانکی است.
وزیر مسکن و شهرسازی اظهار داشت : واگذاری رایگان زمین به صورت اجاره 99 ساله و موضوع ملی طرح مسکن مهر ، مایه مباهات دولت و سبب رضایت مردم است.
وی گفت: طرحی به وسعت مسکن مهر را معمولاً کشورهای مختلف در قالب برنامه های پنج ساله توسعه اجرا می کنند.
نیکزاد افزود : آمارها نشان می دهد که در اجرای برنامه های مسکن سال 84 ، 85 و 86 و اکنون که برنامه سال 87 را اجرا می کنیم به اهداف خود رسیده ایم.
وی پایین آوردن نرخ سود تسهیلات بانکی مسکن را کاری بزرگ توصیف کرد و گفت: واگذاری زمین رایگان در 31 سال بعد از پیروزی انقلاب اسلامی برای نخستین بار صورت گرفت.
وزیر مسکن و شهرسازی گفت: دولت بنا دارد با پشتیبانی سایر قوا کار کارشناسی کند و شهرها را به خوبی سامان دهد تا مردم بتوانند مسکن مورد نیاز خود را با برخورداری از تسهیلات قابل توجه بانکی و تأسیسات مورد نیاز جانبی بسازند.

وی افزود: وی گفت: عدالت مورد نظر دولت در پرداخت تسهیلات زمین و مسکن این است که تسهیلات به کسانی تعلق گیرد که پیش از این از چنین تسهیلات و امکانات دولتی استفاده نکرده اند.
نیکزاد همچنین با بیان اینکه از شرکت های خارجی هم که ادعای توانمندی در ساخت انبوه مسکن دارند استقبال می کنیم ، گفت : با برخی شرکتهای خارجی از جمله از ترکیه و مالزی مذاکراتی داریم که وقتی به نتیجه نهایی رسید اعلام خواهد شد. وزیر مسکن تاکید کرد:حدود 6 هزار انبوه ساز در کشور داریم که اگر هر کدام با تضمین خرید دولت 100 واحد مسکونی بسازند ، سالی 600 هزار واحد مسکونی تولید خواهد شد.

 

کد خبر 48723

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • اميد IR ۰۷:۴۰ - ۱۳۸۹/۰۱/۱۲
  0 0
  مگه مردم كفترن
 • بدون نام IR ۰۹:۱۳ - ۱۳۸۹/۰۱/۲۳
  1 0
  من یک مهندس عمران هستم و واقعا از داشتن چنین وزیر بی سوادی متاسفم! ساخت خانه در پشت بام یعنی اضافه کردن یک طبقه!!! و این مستلزم قوی تر کردن فونداسیون و تیر و ستون طبقات زیرین است ! زمانی که هیمنطوری کشکی یک خانه بر بام ساخته شودد فقط جان مردم به خطر می اقتد