ایسنا نوشت: قانون‌گذاران آمریکایی در حال بررسی قانونی هستند که شبکه‌های اجتماعی را به گزارش فعالیت‌های تروریستی آنلاین مجبور می‌کند.

در پی حادثه تیراندازی هفته گذشته در سن برناردینو آمریکا، مجلس سنای آمریکا در حال بررسی قانونی است که از فیس‌بوک و توییتر می‌خواهد فعالیت‌های تروریستی آنلاین را گزارش دهند.

این قانون موسوم به "لزوم گزارش فعالیت‌های تروریستی آنلاین" از این شبکه‌ها همچون فیس بوک و توئیتر می‌خواهد هرگاه از فعالیت‌های تروریستی در شبکه‌های خود مطلع شدند آن را به مقامات گزارش دهند.

سناتور دایان فین‌اشتین - نایب رییس کمیته اطلاعات سنای آمریکا - این طرح را به همراه ریچار بور، رئیس این کمیته ارائه کرده است.

این دو سناتور آمریکایی در یک کنفرانس خبری خاطرنشان کرد: گفته می‌شود تشفین مالک یکی از عاملان تیراندازی در سن‌برناردینو کمی قبل از حملات وفاداری خود به گروه تروریستی داعش را در فیس بوک اعلام کرده است.

فین‌اشتین در بیانیه‌ای خاطرنشان کرد: ما در عصر جدیدی هستیم که گروه‌های تروریستی همچون داعش از شبکه‌های اجتماعی برای جذب نیرو و طراحی حملات استفاده می‌کنند. این اطلاعات می‌تواند برای شناسایی و جلوگیری از جذب نیرو توسط تروریست‌ها یا یک حمله تروریستی کلیدی باشد، اما ما باید از شرکت‌های فعال در زمینه‌ فناوری کمک بگیریم.

این لایحه از شبکه‌های اجتماعی نمی‌خواهد برای کشف فعالیت‌های تروریستی اقدام اضافی انجام دهند بلکه صرفا از آنها می‌خواهد هرگونه فعالیت را پس از اطلاع به مسوولان گزارش دهند.


5656

 

کد خبر 488284

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =