پوتین در دیدار با جان کری: حتی ردیابی سفرهای شما در جهان هم دشوار است

به گزارش خبرآنلاین جان کری و ولادمیر پوتین با یکدیگر دیدار و گفتگو کردند.

رئیس جمهور روسیه در دیدار با وزیر امور خارجه آمریکا گفت: ما با یکدیگر بدنبال یافتن راههایی برای حل بحران ها هستیم.

به گزارش وزارت خارجه آمریکا، ولادیمیر پوتین در دیدار با جان کری گفت: ما می بینیم که شما چه تلاش هایی برای حل برخی از مسائل بسیار ضروری انجام می دهید و حتی ردیابی سفرهای شما در سراسر جهان دشوار است. شما می دانید ما با یکدیگر به دنبال یافتن راههایی برای حل بحران هایی هستیم که بیشترین فوریت را دارند.

وی افزود: من می دانم پس از نشست پاریس، طرف آمریکایی پیشنهادات خود را برای حل برخی از این بحران ها از جمله سوریه ارائه کرده است. امروز مذاکرات مهمی در وزارت امور خارجه روسیه انجام شد. لاوروف وزیر امور خارجه همین الان جزییات پیشنهادات شما و برخی از مسائل باقیمانده را که قرار است بیشتر بررسی گردد، به من اطلاع داده است. من خوشحالم که این فرصت فراهم است با شما دیدار و درباره تمام مسائل گفتگو کنیم.

جان کری وزیرامور خارجه آمریکا نیز با اشاره به گفتگوها با همتای روسی خود گفت: تلاش مشترک خوبی انجام شد و ما از آنچه که تاکنون به دست آورده ایم بسیار تشکر می کنیم. شما با پرزیدنت اوباما در نیویورک و سپس در پاریس گفتگو کردید و هردو به تلاش از طریق لاوروف وزیر امور خارجه روسیه و من برای رسیدن به رویکردی که بتوانیم برای توافق درباره اوکراین و سوریه کوشش کنیم،متعهد شدید.

وزیر امور خارجه آمریکا گفت: در ارتباط با سوریه،وین 1 و وین 2 شروع بسیار خوبی بودند و فرصت هایی را فراهم کردند و من فکر می کنم تردیدی نیست که لاوروف و من با یکدیگر توافق داریم که آمریکا و روسیه توانایی ایجاد تغییر عمده در این زمینه را دارند. بنابراین من اکنون به دنبال ادامه گفتگوها هستم و از جدیت شما درباره این مسائل تشکر می کنم.

جان کری وزیر خارجه آمریکا همچنین مدعی شد: بشار اسد نمی تواند در آینده رهبر سوریه باشد.

به گزارش خبرگزاری رویترز از مسکو ، جان کری وزیر امور خارجه آمریکا روز سه شنبه به مسکو اعلام کرد باقی ماندن بشار اسد رئیس جمهور سوریه در قدرت غیر ممکن است.

وی افزود: آمریکا آماده همکاری با روسیه برای نابودی داعش است.

جان کری وزیر امور خارجه آمریکا همچنین ابراز امیدوار کرد سازمان ملل متحد قطعنامه ای را درباره گام های بعدی مذاکرات سوریه تصویب کند.

5050

کد خبر 489058

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =