شانزدهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر، فراخوان داد

آخرین مهلت ارسال آثار به دبیرخانه شانزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی شعر فجر، ١٦ آذر۱۴۰۰ است. این رویداد ادبی، آثار را در پنج گروه شعر کلاسیک، شعر نو (قالب‌های نیمایی و سپید)، شعر محاوره، شعر کودک و نوجوان و درباره شعر (پژوهش‌های حوزه شعر) ارزیابی می‌کند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، شانزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی شعر فجر، با هدف تعالی و ارتقای شعر امروز، برگزار خواهد شد. این جشنواره، علاوه‌بر هم‌سخنی با شاعران مطرح معاصر ایران با هدف معرفی و شناخت شاعران جوان کشورمان، با هدف گسترش هم‌دلی و هم‌زبانی با پارسی‌گویان سراسر جهان برگزار می‌شود.

 این دوره از جشنواره، آثاری را که برای نخستین‌بار در سال ۱۳۹۹ به زبان فارسی و با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در داخل کشور منتشر شده‌ باشد، در پنج گروه ادبی شعر کلاسیک، شعر نو (قالب‌های نیمایی و سپید)، شعر محاوره، شعر کودک و نوجوان و درباره شعر (پژوهش‌های حوزه شعر) ارزیابی می‌کند.

آثار ارسالی به  شانزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی شعر فجر، باید تألیفی و به زبان فارسی باشند و مجموعه‌شعر باید به‌صورت مستقل منتشر شده باشد؛ ازاین‌رو مجموعه‌های مشترک داوری نمی‌شوند.

براساس این فراخوان، آثاری که در سال‌های قبل با عنوان دیگر یا توسط ناشر دیگری به چاپ رسیده است، یا به‌صورت گزیده‌آثار قبلی باشد، داوری نمی‌شوند.  دبیرخانه تنها آثار ارسالی از سوی مؤلف یا ناشر را در روند داوری بررسی خواهد کرد.

برگزیدگان شانزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی شعر فجر، زمستان ۱۴۰۰ در اختتامیه معرفی خواهند شد و به برگزیدگان، علاوه‌بر جایزه نقدی، لوح یادبود و نشان جشنواره اهدا خواهد شد.

آخرین مهلت ارسال اثر به دبیرخانه، ١٦ آذر۱۴۰۰ است. ناشران، شاعران و پژوهشگران می‌توانند ۳ نسخه از آثار خود را به نشانی تهران، خیابان انقلاب، خیابان شهید برادران مظفر جنوبی، خیابان خواجه‌نصیر، پلاک ۲، سرای اهل قلم، طبقه ۴، دفتر گسترش شعر و ادبیات داستانی، دبیرخانه شانزدهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر ارسال کنند.

۵۷۵۷

کد خبر 489346

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =