عملیات اجرایی نخستین کارخانه تولید بلوک هبلکس در مهران آغاز شد

عملیات اجرایی ساخت نخستین کارخانه تولید بلوک هبلکس در منطقه ویژه اقتصادی مهران با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام، استاندار ایلام، مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی و جمعی از مسئولان استانی و محلی آغاز شد.

به گزارش ایرنا، مدیر عامل شرکت منطقه ویژه اقتصادی و شرکت آتیه ساز صنعت مهران روز پنجشنبه در حاشیه آیین کلنگ زنی این کارخانه بلوک زنی سبک گفت: تولید بلوک هبلکس با ظرفیت 150 متر مکعب در یک شیفت کاری در این واحد تولیدی انجام می شود.
علی طاووس نژاد اظهار کرد: این کارخانه با اشتغال زایی 20 نفر و سرمایه گذاری 30 میلیارد ریالی احداث می شود ضمن اینکه دستگاه های مورد نیاز این کارخانه خریداری و آماده انتقال به منطقه است و پیش بینی می شود تا پایان سال جاری کارخانه فعالیت خود را آغاز کند.
وی با بیان اینکه هدف از راه اندازی این کارخانه، صادرات بلوک سبک به کشور عراق است، افزود: این کارخانه یکی از طرح های سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی و نخستین کارخانه این منطقه است.
طاووس نژاد تاکید کرد: برای منطقه ویژه اقتصادی مهران 834 هکتار زمین پیش بینی شده که مرحله نخست آن برای یک دوره 10 ساله و با 534 هکتار است که برای احداث کارخانه های صنعتی، کارخانجات حوزه گاز، پتروشیمی و کارخانه های سبک مانند کانی های غیر فلزی و نساجی در نظر گرفته شده است.
وی گفت: اکنون تعدادی از کارخانجات و شرکت های تولیدی کشور همچون شرکت طرح استرلیزه مواد غذایی، بلوک سبک، شرکت های عمرانی، کارخانه ساخت قطعات بتونی و پیش ساخته برای سرمایه گذاری در این منطقه اعلام آمادگی کرده اند.

کد خبر 489589

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =