یزد در روز اول، نامزد انتخابات خبرگان نداشت/ پیش بینی نام نویسی 8 نفر تا پایان مهلت مقرر

دبیر ستاد انتخابات استان یزد گفت که در روز نخست نام نویسی از نامزدهای پنجمین دوره انتخابات خبرگان رهبری در حوزه استان یزد، ثبت نامی صورت نگرفته است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از یزد، مصطفی سالاری با بیان این مطلب به خبرآنلاین گفت که کار نام نویسی از نامزدهای انتخابات خبرگان رهبری صبح امروز در فرمانداری یزد آغاز شد و به مدت یک هفته ادامه دارد.

وی با اشاره به دستورالعمل انتخابات خبرگان گفت که ثبت نام از کاندیداهای خبرگان رهبری در ساعت اداری انجام خواهد شد.

این مقام مسئول درباره زمان ثبت نام از کاندیداهای مجلس دهم هم گفت که این کار از روز شنبه آینده در 4 حوزه انتخابیه استان یزد انجام می گیرد و مسئولان برگزاری تا ساعت 17 پذیرای کاندیداها خواهند بود.

دبیر ستاد انتخابات استان یزد با اشاره به مدارک مورد نیاز در زمان ثبت نام داوطلبان تاکید کرد: ارائه اصل شناسنامه، 3 نسخه تصوير كليه صفحات شناسنامه و 12 قطعه عكس جديد 4×6 اصل مدرك حوزوي اجتهاد و سه نسخه تصوير آن از مدارك مورد نياز ثبت نام داوطلبين است.

وی بينش سياسي، اجتماعي و آشنايي با مسائل روز و اجتهاد در حدي كه قدرت استنباط بعضي مسائل فقهي را داشته باشد و بتواند ولي فقيه واجد شرايط رهبري را تشخيص دهد را از شرایط داوطلبان دانست و تصريح كرد: معتقد بودن به نظام جمهوري اسلامي ايران اشتهار به ديانت، وثوق و شايستگي اخلاقي و نداشتن سوابق سوء سياسي و اجتماعي از جمله شرايط داوطلبين مجلس خبرگان رهبري است.

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری و دبیر ستاد انتخابات استان یزد خاطرنشان كرد: مرجع تشخيص دارا بودن شرايط فوق، فقهاي شوراي نگهبان قانون اساسي هستند اما كساني كه رهبر معظم انقلاب صريحاً و يا ضمناً اجتهاد آنان را تأييد كرده باشند از نظر علمي نياز به تشخيص فقهاي شوراي نگهبان ندارند.

رئیس ستاد انتخابات استان نیز هفته گذشته در نشستی خبری از احتمال ثبت نام 8 نفر بعنوان نامزد خبرگان رهبری خبر داده بود. محمد علی طالبی در رابطه با مجلس دهم هم، این تعداد را 80 نفر تخمین زده بود.

کد خبر 489617

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =