5 خبر فناورانه که شاید نشنیده باشید: از خودروی خودران فورد تا الزام به ثبت رسمی پهپادهای 250 گرمی

دنیای فناوری اطلاعات در هفته گذشته و نزدیک کریسمس 5 خبر مهم به خود دید که باهم آن‌ها را مرور می‌کنیم:

 

به گزارش خبرآنلاین، خبر اول اینکه فیس‌بوک جدیدترین الگوریتم تجاری یابی محلی خود را مورد آزمایش قرارداد. کاربران از طریق این سیستم می‌توانند تجارت‌های محلی با امتیاز بالا را نزدیک محل زندگی و کار خود در سریع‌ترین زمان ممکن جستجو و پیدا کنند.سرویس جدید فیس‌بوک شبیه سرویس Yelp طراحی‌شده است و فیس‌بوک را برای تحقق اهداف تجاری‌اش و کسب درامد جدید برای سال 2016 آماده می‌کند.

خبر دوم اینکه اداره هوانوردی فدرال امریکا / FAA  دستور داد تا مالکان پهپادهایی با وزن 250 گرم به بالا باید با پرداخت 5 دلار، سیستم خود را به‌صورت رسمی تا فوریه 2016 به ثبت برسانند. با توسعه سیستم دلیوری و ارسال محموله آمازون از طریق پهپادهای تجاری گفته می‌شود سال 2016 سال انفجاری برای توسعه این‌گونه پهپادها خواهد بود و به همین خاطر و به دلایل امنیتی و نیز حفظ حریم خصوصی ساکنان امریکا، مالکان پهپاد باید تأییدیه پرواز بگیرند تا مشکلی ایجاد نشود.

خبر سوم اینکه وال‌استریت ژورنال نوشت فاکتور«خطای مهندسین » دلیل اصلی لو رفتن دیتا و اطلاعات یک سازمان است. بر اساس تحقیق موسسه Corporate Counsel خطای سهوی کارمندان در ارسال اطلاعات حساس سازمانی از طریق ایمیل و سایر خطاهای انسانی عامل 30 درصد از لو رفتن اطلاعات در 30 کشور موردمطالعه قرارگرفته شده است. عوامل بعدی شامل سرقت دیتا توسط کارمندان باهدف فروش به رقبا و حملات موسوم به فیشینگ هستند که در این تحقیق مورد تأیید قرارگرفته است.

خبر چهارم درباره سرویس پیام‌رسان تجاری اسلک Slack است که مالکان آن تصمیم گرفته‌اند سرمایه‌گذاری 80 میلیون دلاری روی استارتاپ‌های کوچک داشته باشند. پیام‌رسان اسلک برای کاربران انترپرایز ساخته‌شده و «استوارت باترفیلد» مدیر اجرایی اسلک می‌گوید آن‌ها روی استارتاپ‌های کوچک و مبدع سرمایه‌گذاری می‌کنند تا بتوانند سرویس‌های خود را با اپ های جدید مستحکم‌تر کنند.

اما خبر پنجم اینکه فورد به‌صورت رسمی خودروهای خودران را به جاده‌های عمومی کالیفرنیا فرستاد. خودروی خودران هیبریدی Fusion قرار است در خیابان‌های امریکا در سال 2016 مورداستفاده قرار گیرند و آزمایش آن‌ها به‌صورت واقعی از هم‌اینک شروع‌شده است.

5656

 

 

کد خبر 490542

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =