استاندار قزوین: پژوهش لازمه تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است

استاندار قزوین با اشاره به اهمیت تحقیق و پژوهش در بخش کشاورزی گفت: پژوهش لازمه تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است و باید پروژه‌های تحقیقاتی و آموزشی هدفمند شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین، فریدون همتی در اختتامیه نمایشگاه توانمندی پژوهشی و آموزشی بخش کشاورزی شکوفایی هرچه بیشتر بخش کشاورزی را رویکرد جدی دولت دانست و اظهار کرد: پژوهش لازمه تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی است و باید پروژه‌های تحقیقاتی و آموزشی هدفمند شود.

استاندار قزوین با اشاره به اهمیت تحقیق و پژوهش در بخش کشاورزی تصریح کرد: پژوهش، آموزش و ترویج به‌عنوان سه مؤلفه اصلی بخش کشاورزی اگر در کنار یکدیگر به‌ صورت منظم فعالیت کنند دستاوردهای آن در یافته‌های علمی مشاهده می شود و می‌توان شاهد توسعه بیشتر بخش کشاورزی بود.

این مسئول با تاکید بر اینکه بخش کشاورزی پایه و اساس اقتصاد کشور و تأمین امنیت غذایی جامعه است افزود: جایگاه دشت حاصلخیز قزوین در تأمین امنیت غذایی کشور بسیار حائز اهمیت است و با تقویت این بخش به استقلال اقتصادی کشور کمک می شود.

همتی تصریح کرد: باید پژوهش و تحقیقات را داخل مزارع برده و به کشاورزان منتقل کرد و با استفاده از پژوهش به کاهش هزینه های تولید و بالا رفتن بهره وری کمک خواهد شد.

در پایان این مراسم از ۲۵ طرح برتر، ۶ پژوهشگر برتر، ۶ مروج نمونه، چهار آموزگار برتر، ۶ همکار و یک کشاورز برتر تجلیل شد.

 

کد خبر 491704

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =