جواد خیابانی فضای مجازی را ترکاند/«این لایحه رای میاره ،رای میاره ، رای میاره ... نه تصویب نمی شه!»

با انتشار خبر کاندیداتوری جواد خیابانی برای مجلس شورای اسلامی از ح.زه انتخابیه کرج ، هیاهویی در فضای مجازی به راه افتاد.

 

مهدیه جباری - خبرگزاری خبرآنلاین :خبرش مثل بمب ترکید. یکباره جواد خیابانی در صدر واکنش های مجازی قرار گرفت. اینکه گزارشگر خبرساز مسابقات فوتبال تصمیم گرفته است کاندیدای انتخابات مجلس شود. او که خودش چند وقتی است می گوید دانشجوی دکتری شده و البته به عنوان استاد در دانشگاه علمی - کاربردی تدریس می کند ، برای آینده تصمیمی جدید گرفته است ، رفتن به مجلس شورای اسلامی.

جواد خیابانی در دهه 70 بی شک یک سوپر استار بود. گزارشگر و مجری خوش صدایی که تا قبل از اوج گرفتن عادل فردوسی پور ، به دلیل گزارش های فوتبالی زیبایش و البته آشنایی نسبتا مناسبش در مقایسه با سایر رقیبان با فوتبال روز دنیا ، کانال های گرفتن اخبار داغ و کمی هم زبان انگلیسی ، متفاوت از رقبایش بود و پیشگام تر. او با گزارش های به یاد ماندنی از استرالیا و جام جهانی 98 فرانسه به یک سوپر استار تبدیل شد اما در دهه 80 ، جواد که وارد بیزنس و زندگی شده بود. او که حالا به دلیل فعالیت در کانونی تبلیغاتی و رفتن روی استیج های مختلف به عنوان مجری و مشاوره دادن به بسیاری از باشگاه های ورزشی ، کمتر زمانی برای مطالعه داشت ، در رقابت با چند مجری ، گزارشگر جوان مثل عادل ردوسی پور ، مزدک میرزایی و رضا جاودانی ، سیری نزولی در پیش گرفت. او هر روز میزان اشتباهاتش بیشتر و بیشتر می شد اما این تمام ماجرا نبود. او که بی میلی در گزارش کردن هایش مدام بیشتر به چشم می آمد با گفتن «قطعا» و «حتما» های پیاپی برای عباراتی مثل «این توپ حتما گل می شه ، نه گل نمی شه» یا اشتباهات بسیاری که هر بار و هر بار تکرار می شدند و با جست و جویی کوچک در اینترنت ، کتابی از آنها را می توان ردیف کرد ، به سوژه ای برای انتقاد تبدیل شد. جواد اما برای منتقدان جمله ای کلیشه ای داشت:«این قدر علیه من بنویسید تا جان تان در بیاید.» و بعدها این لحن را حتی تندتر کرد و این اواخر برای آنها که فوتبال را با گزارش صدای او دوست نداشتن گفت:«کار گزارشگر گزارش است و کار بیننده گوش کردن. اگر دوست ندارند یا صدای تلویزیون را ببندند یا کانالش را عوض کنند!»

او که آخرین بار حتی خبر نداشت منصور پورحیدری به دلیل بیماری شدید روی نیمکت استقلال در بازی با صبا نیست و گفت او رو به هواداران دست تکان می دهد ، حالا می خواهد فصلی جدید را در زندگی اش تجربه کند. ورود به مجلس از شهر کرج. شهری که 3 نماینده در مجلس دارد و نزدیک به 30 نفر برای این 3 کرسی کاندیدا شده اند. با اعلام خبر ثبت نام خیابانی که خودش اولین بار آن را در باشگاه سایپا و در جمع دوستانش طرح کرده بود و خبرش درمجله تماشاگران امروز منتشرش شد ، فصلی جدید را در زندگی اش آغاز کرده است. فصلی که سوژه ای شده برای کاربران فضای مجازی. کامنت های بی شماری که در کمپین حمایت از خیابانی به راه افتاده تا خبرنگاران ورزشی شبه روشن فکری که این طور مواقع راه می افتند و ژست آوانگارد می گیرند تا بگویند متفاوت هستند و حالا برای خیابانی خط و نشان می کشند اما رفتارهای فرصت طلبانه شان شهره اهالی ورزش است.

کامنت هایی که در آنها بسیارند عباراتی که پیشتر جواد خیابانی به اشتباه در گزارش های فوتبالش استفاده کرده است و حالا با عباراتی در مجلس شبیه سازی شده اند. این که شعار انتخاباتی او بی شک از بازی ایران و استرالیا گرفته می شود و خواهد بود:«گل ... گل ... خداداد عزیزی ... گل!» و عباراتی که کاربران مختلف در فیسبوک ، توئیتر و اینستاگرام های شان نوشته اند. جملاتی چون:«فعلا نام خیابانی را با مداد در لیست مجلس شورای اسلامی بنویسید.» یا«خیابانی به اصلاح طلبا میگه گوش چپ به اصولگراهام میگه بال راست» عبارت هایی که برگرفته از حرفهای فوتبالی او هستند مثل:« بذاريد به صراحت بگم که دو دقيقه وقت به پايان مجلس باقي مونده» یا «فکر کن خیابانی نماینده مجلس بشه جریان رأی گیریهای مجلس رو بهش میسپارن گزارش کنه: هر نماینده قطعا ۱ رأی داره و ۲ رأی نداره، رأی بعضیا رأی تره.» و جملاتی مثل:« چه جالب فامیلی رئیس مجلس با رئیس قوه قضاییه یکیه بله به گمونم بردار باشن» یا «چه جالب فامیلی رئیس مجلس با رئیس قوه قضاییه یکیه بله به گمونم بردار باشن.» و عبارت هایی مثل« لایحه رای می یاره ، رای میاره ، رای میاره ... نه تصویب نمی شه!» پست هایی که مدام در فضای مجازی دست به دست می شوند و نشان از اهمیت موضوع کاندیداتوری برای این کاربران داشته است! خیابانی گفته روز پنجشنبه در فرمانداری کرج برای انتخابات ثبت نام می کند . البته اگر این بازتاب ها باعث انصرافش نشود!

4141

 

 

کد خبر 492074

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 12
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام IR ۰۷:۴۹ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۳
  91 9
  جواد خان وارد میشود...محض خنده
 • محمد A1 ۰۷:۵۱ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۳
  67 7
  وای خدا مردم
 • بی نام A1 ۰۸:۰۴ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۳
  46 67
  ادم دلسوزیه به درد مجلس میخوره
 • بهرام A1 ۰۸:۰۸ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۳
  104 7
  جواد جان ، قربونت برم ، بی تعارف دیگه به درد گزارشگری نمی خوری ، بهتره نماینده ی مجلس بشی
 • بی نام IR ۰۸:۱۰ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۳
  38 35
  پارسال گیر سه پیچ داده بودید به قلعه نوعی امسال همین کار را دارید با خیابانی میکنید
 • بی نام IR ۰۸:۱۴ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۳
  69 6
  اتفاقا خوبه که نماینده مجلس گزارشگر هم باشه. ایندفعه که مذاکرات رو زنده پخش میکنن دور هم میخندیم.
 • پوریا A1 ۰۸:۱۹ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۳
  42 3
  خوب بد نیست که تریبون مجلس رو میگیره دست بقیه نماینده ها حال میکنن
 • فرشاد IR ۰۸:۲۳ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۳
  35 49
  جواد خیابانی در قلب ماست
 • سلیمان A1 ۰۸:۵۹ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۳
  59 5
  در 37سال گذشته مجلس سخنگو نداشت و بهترین شغلش سخنگویی مجلس است که حتما ایجاد میشود.
 • بی نام DE ۰۹:۲۴ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۳
  58 6
  باران به شدت می وزد.
 • بی نام IR ۰۹:۲۷ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۳
  36 4
  شاهكار بود: دم هموطنان تيزبين و نكته بين مون گرم:
 • بی نام A1 ۱۱:۲۴ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۳
  59 16
  سوژه خنده تلگرامی برای دو سه روز آینده جور شد.