با مشخص شدن تکلیف نیمکت تیم منچستر یونایتد ممکن است خیلی چیز ها عوض شود.

احسان خراسانی - خبرگزاری خبر آنلاین؛ شکست مقابل ولفسبورگ در لیگ قهرمانان اروپا که منجر به حذف منچستر یونایتد شد، کاسه صبر هواداران یونایتد را لبریز کرد. هوادارانی که بعد از روز خداحافظی فرگوسن دیگر حتی در خواب هم هرگز رویای خود را ندیدند. رویای ماندن در همان حال و کسب قهرمانی های بیشتر که با رفتن فرگی مرد. اولین فصل بدون فرگوسن برای منچستر سهمیه لیگ قهرمانان را به همراه نداشت و این چیزی بود شبیه یک کابوس تلخ که جای آن همه رویای شیرین برای طرفداران منچستر تعبیر شد. شب به شب فصل 2014-2015 لیگ قهرمانان برای منچستری ها به بد ترین شکل می گذشت. آنها دچار تردیدی عذاب آور شده بودند. چون دوست داشتند سه شنبه ها و چهار شنبه شب ها وقتی نمایش لیگ قهرمانان اروپا روی پرده می رود پای آن بنشینند و حسابی لذت ببرند. اما نبود منچستر یونایتد شاید باعث می شد خیلی از آنها طاقت دیدن فوتبالی که خالی از تیم محبوبشان را نداشته باشند. پس آنها صبر کردند تا فن خال بیاید. ابتدا با کلی خرج که فن خال انجام داد، همه خوشحال و امیدوار به آینده بودند. آینده ای که انتظار داشتند تهی از ناکامی و شکست باشد. ولی ... . همچنان کلی باخت و ناکامی در پس این ولی باقی ماند تا در آخر فصل فقط کسب سهیمه لیگ قهرمانان بتواند هواداران منچستر را راضی نگه دارد. همین اتفاق تنها دلیل بقای مربی هلندی شد. اما ساختن دفاعی ترین منچستر تاریخ توسط فن خال باعث شد که شیاطین سرخ از دور گروهی لیگ قهرمانان خیلی زود حذف شوند و در لیگ برتر هم روز به روز نتایج ضعیفشان ادامه داشته باشد. فن خال این روز ها حوصله همه را سر برده است. کار را به جایی رسانده که اخراج او خواسته اکثر هواداران منچستر شده است.

از طرف مقابل مورینیو هم در چلسی بد نتیجه گرفت و داستان تلخ این فصل او با آبی های لندن با اخراج به پایان رسید. این روز ها اخبار پر بوده از شایعات داغ و هیجان برانگیز مبنی بر جا به جایی مربیان بزرگ. از رفتن آنچلوتی به بایرن که در آخر فصل انجام خواهد شد تا آمدن گواردیولا به منچستر سیتی. همین شایعات در عین اینکه می تواند همه را کلافه کند اما در عوض این امید را به اهالی فوتبال می دهد که شاید روز های هیجانی تر در راه باشد. گمانه زنی ها در صفحات مجازی و البته در بین کارشناسان از جایی شروع می شود که یک سری رفتن مورینیو به منچستر یونایتد را قطعی می دانند و می گویند این انتقال منوط به اولین باخت بعدی فن خال است. این اتفاق زمانی ممکن است که اعتماد پرز به بنیتز همچنان ادامه داشته باشد. چون خیلی ها در این روز ها از این پرده برداشتند که بعد از بدون تیم شدن آقای خاص، پرز با او برای هدایت رئال تماس گرفته است. این داستان بازیگر دیگری هم دارد و آن کسی نیست جز پپ گواردیولا که آخر فصل جای خود را به آنچلوتی می دهد. علاقه گواردیولا به مربیگری در لیگ جزیره و البته تمایل مدیران متمول سیتیزن ها نیز احتمال حضور پپ در انگلیس را بالا می برد.

اگر این گمانه زنی ها که این روز ها اصلی ترین شایعات دنیای فوتبال را تشکیل داده اند به حقیقت بپیوندند، بدون شک باید منتظر جذاب ترین فصل لیگ انگلیس باشیم. جایی که مورینیو و گواردیولا بعد از سال های حضور در لالیگا و با سپری کردن کلی جنجال و حاشیه، دوباره کنار هم قرار خواهند گرفت. البته که از طرف دیگر تقابل مورینیو با کلوپ همچنان ادامه خواهد داشت و علاوه بر این یورگی و پپ بعد از یک فصل دوباره به هم می رسند. مثل روز هایی که فوتبال آلمان دست آنها بود. مطمئنا انگیزه کلوپ برای این تقابل خیلی بیشتر است. چون آخرین فصل حضور او در دورتموند که با حضور گواردیولا همراه بود، ناکامی زیاد داشت و حالا آقای معمولی مثل آقای خاص در یک طرف برای مقابله با گواردیولا قرار خواهد گرفت.

41257

کد خبر 492134

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =