۰ نفر
۲۲ اسفند ۱۳۸۸ - ۰۹:۳۱

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران وحومه کمبود قطار را مشکل اصلی این سامانه حمل ونقل عمومی دانست و تصریح کرد: در حال حاضر شمار مسافران مترو به مرز یک میلیون و750 هزار نفر رسیده

به گزارش شهر،جعفر ربیعی گفت:درحال حاضر کمبود قطار مشکل اصلی متروی تهران است. مدت زمان زیادی است که تجهیزات و واگنهای جدید مترو به دلیل تامین نشدن اعتبارات دولتی در گمرک متوقف مانده‌اند و این مساله باعث شده تا نتوانیم برنامه ورود قطارهای جدید را به ناوگان بر اساس زمان‌بندی‌ها عملی کنیم.

 وی افزود: در حال حاضر به دلیل کمبود قطار در شبکه متروی تهران امکان کاهش حداقل سرفاصله حرکت قطارها در خطوط مترو در ایام پایانی سال که با ازدحام و افزایش شمار مسافران روبرو هستیم،امکان پذیر نیست.

 به گفته ربیعی هم اکنون مترو در اواسط روز نیز با ازدحام مسافران روبرو است و در طول تمام ساعات فعالیت این ناوگان حمل ونقل عمومی این معضل وجود دارد.

 مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران وحومه خاطرنشان کرد: رکود سفر با مترو 12 اسفند سال گذشته با یک میلیون و 775 هزار مسافر شکسته شد. امسال نیز در همین تاریخ شمار مسافران مترو به مرز یک میلیون و750 هزار مسافر رسید و پیش بینی می شود در 2هفته پایانی اسفند تعداد مسافران مترو 15 تا 20 درصد افزایش یابد و آمار مسافران مترو به یک میلیون و 800 هزار نفر برسد.

 ربیعی تصریح کرد: این ازدحام بیش از حد مسافر در یک قطار مورد تایید مدیران شهری نیست و حق مردم است که سرویس بهتری دریافت کنند و با این ناوگان حمل و نقل عمومی به راحتی و در آسایش سفر کنند.به همین علت وظیفه خود می دانیم از مردم عذرخواهی کنیم و تمام تلاش خود را برای سرویس دهی بهتر به شهروندان به کاربگیریم.

 وی ادامه داد:اگر مشکل کمبود قطار رفع شود، می توانیم سرفاصله حرکت قطارهای به 2 دقیقه برسانیم. که به این ترتیب مشکل شلوغی مسافران نیز حل می شود.

 بنابراین گزارش در حال حاضر بیش از 2 ماه است که تجهیزات و واگن‌های مترو به دلیل کوتاهی دولت در پرداخت سهم خود از هزینه‌های عمرانی مترو در گمرک مانده است. 

کد خبر 49219

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بي نام IR ۱۰:۳۸ - ۱۳۸۸/۱۲/۲۲
    0 0
    همه مون ميدونيم اگه مترو نباشه پايتخت فلج ميشه پس چرا به داد مسئولين مترو نميرسيم؟