ایسنا نوشت: سخنگوی وزارت دفاع آمریکا می گوید ایالات متحده برنامه‌ای برای همکاری با روسیه در مقابله با داعش ندارد و به تبادل اطلاعات درباره اهداف تروریستی نمی‌پردازد.

یکی از سخنگویان وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد، ایالات متحده برنامه‌ای برای همکاری با روسیه در مقابله با رادیکال‌های داعش در سوریه ندارد و به تبادل اطلاعات درباره اهداف تروریستی نمی‌پردازد مگر اینکه مسکو موضع خود را در قبال دولت دمشق تغییر دهد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، میشل بالدانزا، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) در مصاحبه‌ای با خبرگزاری اسپوتنیک گفت: ما به دنبال همکاری با روسیه درباره سوریه نیستیم مگر آنکه دولت مسکو استراتژی حمایت از بشار اسد را تغییر داده و بر مقابله با داعش تمرکز کند.

این درحالی است که گنادی گاتیلوف، معاون وزیر خارجه روسیه اعلام کرد که روسیه و آمریکا درباره گروه‌های تروریستی اصلی در خاورمیانه با هم تفاهم دارند.

گاتیلوف به اسپوتنیک گفت: ما با شرکای آمریکایی‌مان درباره گروه‌های تروریستی اصلی در خاورمیانه تفاهم داریم لذا در این زمینه نیاز به گفت‌وگو داریم.

وی ادامه داد که کشورهای عضو گروه‌ بین‌المللی حمایت از سوریه درباره گروه‌های تروریستی در خاورمیانه باهم اختلاف نظر دارند.

معاون وزیر خارجه روسیه تصریح کرد که این اقدام -هماهنگی کنونی برای تدوین لیست گروه‌های تروریستی- با هماهنگی اردن ادامه خواهد یافت.

روز جمعه سرگئی رادتسکوی، رئیس ستاد مشترک دپارتمان عملیاتی ارتش روسیه گفت: مسکو آماده تبادل اطلاعات با ائتلاف تحت رهبری آمریکا علیه داعش در سوریه است و امیدوار است که آمریکا نیز چنین پیشنهادی را بپذیرد.

ائتلاف بین‌المللی تحت رهبری آمریکا ضد داعش تاکنون مواضع این گروه تروریستی در سوریه را از سپتامبر 2014 و بدون کسب مجوز از دولت دمشق و سازمان ملل هدف حملات هوایی قرار داده است. روسیه نیز در سپتامبر 2015 حملات هوایی خود را علیه داعش در سوریه آغاز کرد.

در 19 دسامبر 2015، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه در کنفرانس مشترک مطبوعاتی با جان کری، ‌وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد: پیشنهاد مسکو در همکاری با آمریکا درباره انجام حملات هوایی علیه داعش در سوریه به مدت دو ماه و نیم است که روی میز مذاکره قرار دارد.

5252

کد خبر 492551

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =