ایسنا نوشت: رییس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کشور از افزایش هزینه خانوارهای کارگری در کلان شهرها به ویژه در بخش مسکن خبر داد و تاکید کرد: سامانه بانک اطلاعات کارگران فاقد بیمه، شکست نخورده است.

غلامرضا عباسی با اشاره به رصد وضع معیشتی کارگران در نقاط مختلف کشور، افزود: کارگروه مزد کانون به طور مداوم و مستمر در حال بررسی و رصد وضع معیشت کارگران است و پیرو توزیع فرم‌های نظرسنجی، بخش اعظمی از اطلاعات خانوار به لحاظ معیشتی جمع آ‌وری شده است.

به گفته وی، در بررسی‌ها بیشترین هزینه خانوارها مربوط به کلان شهرها است و یک سوم درآمد کارگران صرف هزینه‌های مسکن می شود.

رییس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کشور در ادامه درباره خبر شکست طرح بانک تجمیع اطلاعات کارگران، گفت: سامانه بانک اطلاعات کارگران فاقد بیمه شکست نخورده است بلکه به دلیل ضعف اطلاع رسانی نسبت به ثبت‌نام در سامانه 30001633  استقبال کمی از جانب کارگران صورت گرفت.

عباسی ادامه داد: هیچ کارگر فاقد بیمه‌ای از اینکه مشمول قانون کار و تامین اجتماعی قرار گرفته و بیمه شود ناراحت نمی شود بنابر این تنها ضعف اطلاع رسانی و تبلیغات اندکی که در خصوص معرفی سامانه صورت گرفت موجب شد تا این طرح بر خلاف تصور با استقبال بالای کارگران مواجه نشود.

وی درعین حال از برنامه ریزی برای معرفی طرح و جلوگیری از توقف آن خبر داد و گفت: درصدد هستیم تا هزینه‌های مورد نیاز برای اطلاع رسانی گسترده این سامانه را تامین کنیم این طرح به سود کارگران است و اگر به دنبال بهره مندی از مزایای بیمه و مزد هستند باید در این سامانه ثبت نام کنند.

به گفته عباسی ثبت نام در سامانه 30001633 هیچگونه هزینه‌ای نداشته و کارگران بدون کوچکترین نگرانی از برخورد کارفرما می‌توانند در آن اطلاعات خود را ثبت کنند.

 

 

22339

کد خبر 493533

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • history A1 ۱۳:۱۳ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۷
    1
    یک سوم درآمد اگر درحلبی آباد ساکن باشند اگرنه جایی که متعارف باشد سه چهارم از حقوق را باید اجاره بپردازد.