مقاوم‌سازی 3 هزار و 630 واحد مسکونی روستایی استان اردبیل

مدیرکل بنیاد مسکن استان اردبیل گفت: این بنیاد در سال جاری مقاوم‌سازی بیش از 3 هزار و 630 واحد مسکونی روستایی را به عنوان برنامه سالانه در مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی در اولویت و جزو برنامه‌های‌ریزی‌های اصلی قرار داده است.

فرهاد سبحانی صبح امروز در نشست بررسی روند اجرای پروژه‌های عمران و آبادانی روستاها در اردبیل اظهار کرد: بنیاد برکت چندین سال است که در استان اردبیل در حوزه مدرسه‌سازی، مسجدسازی و همچنین محرومیت‌زدایی در اشکال و قالب‌های مختلف در مناطق روستایی استان اردبیل حضور پیدا کرده تا در تحقق اهداف نظام اسلامی که همان رسیدگی به حال محرومان و مستضعفان بوده بتواند اهداف خود را عملیاتی کند.

وی افزود: بنیاد برکت در کنار حمایتی که از واحدهای تولیدی انجام می‌دهد در استان اردبیل در بخش محرومیت‌زدایی توانسته است اقدامات خوبی را انجام دهد که امیدواریم همه از نتایج و ثمرات آن استفاده کنند.

مدیرکل بنیاد مسکن استان اردبیل ادامه داد: ما نیز در کنار دستگاه‌های مختلف خدمات‌رسان در روستاها علاوه بر مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی، اجرای طرح‌های هادی و عمرانی و آبادانی روستاها تلاش جدی آغاز کردیم تا در ساخت خانه عالم، ساختمان آتش‌نشانی در برخی از روستاهای پرجمعیت و همچنین اجرای پروژه‌های در راستای تولید سرپناه برای محرومان در روستاها گام‌های عملی و جدی را برداریم.

سبحانی با بیان اینکه بنیاد مسکن در سال جاری مقاوم‌سازی بیش از 3 هزار و 630 واحد مسکونی روستایی را به عنوان برنامه سالانه در مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی در اولویت و جزو برنامه‌های‌ریزی‌های اصلی قرار داده است، بیان کرد: از سهمیه امسال مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی بیش از 2 هزار و 600 واحد از صاحبان واحدهای مسکونی به بانک‌ها معرفی شده‌اند که از این تعداد یک‌هزار و 200 واحد از تسهیلات 15 میلیون تومانی مقاوم‌سازی مسکن روستایی بهره‌مند شدند.

این مسئول جریان عمران و آبادانی و توجه به توسعه روستاها را یکی از برنامه‌های جدی و مورد توجه بنیاد مسکن اعلام کرد و ادامه داد: امیدواریم بحث مقاوم‌سازی مسکن روستایی با 15 میلیون تومان اعتباری که برای این حوزه مصوب شده است ادامه پیدا کرده و زمینه مطلوبی برای توسعه خدمات کیفی‌تر به هموطنانمان به وجود آید.

مدیرکل بنیاد مسکن استان اردبیل عنوان کرد:‌ به همت بنیاد برکت و با هدف محرومیت‌زدایی رقم 600 میلیون تومان اعتبار برای تکمیل 9 باب مسجد در روستاهای محروم استان اردبیل هزینه می‌شود.

 

کد خبر 494280

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =