معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل گفت: به منظور تامین امنیت انتخابات و جلوگیری از هرگونه تخلفات انتخاباتی ستاد پیشگیری از تخلفات و جرائم انتخاباتی در اردبیل راه‌اندازی شد.

یوسف خدادادی در جلسه بررسی راهکارهای پیشگیری از جرائم انتخاباتی در استان اردبیل اظهار داشت: به منظور تامین امنیت انتخابات و جلوگیری از هرگونه تخلفات انتخاباتی هیئت پیشگیری از تخلفات و جرائم انتخاباتی در دادگستری استان اردبیل تشکیل شده است.

وی با اشاره به اهداف تشکیل این ستاد بیان کرد: دادگستری استان و دستگاه قضایی برای فراهم کردن مشارکت عمومی و حداکثری مردم، سلامت انتخابات، صیانت و حفظ آرای مردم، نظارت بر حسن اجرای قانون و حفظ بی طرفی کامل در انتخابات اقدام به راه‌اندازی این ستاد در استان کرده است.

خدادادی افزود: جلوگیری از هرگونه تخلفات و جرائم انتخاباتی همچون تخریب، توهین، اهانت، سیاه نمایی، خرید و فروش رای، دادن وعده‌های غیرقابل تحقق، تقلب در انتخابات و هر موردی که مربوط به مباحث انتخاباتی می‌شود را ستاد پیشگیری از تخلفات و جرائم انتخاباتی در مزکز دادگستری استان با ریاست رئیس کل دادگستری استان اردبیل پیگیری می‌کند.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل تصریح کرد: در این ستاد همه حوادث و اخبار مربوط به انتخابات رصد می‌شود تا جرائم و تخلفات انتخاباتی در سطح استا ناردبیل رخ نداده و بتوانیم شاهد انتخاباتی سالم و پرشور باشیم.

وی گفت: هم در مرکز استان و هم در شهرستان‌ها شعبات ویژه و اختصاصی پیشگیری از تخلفات و جرائم انتخاباتی تشکیل شده است تا چنانچه جرمی و تخلفی واقع شد در این شعبات با سرعت، بیطرفی و قاطعیت کامل با این جرائم برخورد شود.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل با بیان اینکه به جرائم انتخاباتی در سطح استان خارج از نوبت رسیدگی می‌شود، اظهار کرد: این ستاد هم به صورت تشکیل جلسه موضوع را بررسی کرده و در صورت لزوم به شکل میدانی نیز در مواردی که لازم باشد حضور یافته و موضوع را بررسی می‌کند.

 

کد خبر 494618

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =