کارگردان حکایت عاشقی: شورای صنفی اکران به قوانین وضع‌شده خودش پایبند باشد

«احمد رمضان‌زاده» در پی کم‌کردن سینماهای «حکایت عاشقی» گفت بهتر است شورای صنفی اکران به قوانین وضع‌شده توسط خودشان پایبند باشند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، «احمد رمضان‌زاده» کارگردان «حكايت عاشقي» در پی کم‌کردنتعدادی از سینماهای این فیلم گفت: بعد از گذشت 15 روز از اکران «حكايت عاشقي» تعدادی از سالن‌ها و سینماهای آن را کم کرده‌اند؛ حداقل درخواستم از شورای صنفی اکران این است به قوانینی که خودشان وضع می‌کنند، پایبند باشند.

فيلم سينمايي «حكايت عاشقي» به کارگردانی «احمد رمضان‌زاده» و به تهیه‌کنندگی «مسعود جعفری جوزانی» و با حضور «جبار آذین» منتقد سینما و همچنین با اجرای «علیرضا شجاع‌نوری» شب گذشته در برنامه «سینمای ایران» در شبکه چهار رسانه ملی مورد نقد و بررسیقرار گرفت.

«احمد رمضان‌زاده» کارگردان فيلم سينمايي «حكايت عاشقي» در مورد اکران این فیلم گفت: از اکران «حكايت عاشقي» راضی نیستم، به خاطر اینکه در گروه آزاد اکران شد و وقتی که فیلمی در گروه آزاد اکران می‌شود؛ تعدادی سالن محدود با سانس‌های چرخشی به آن می‌دهند و مخاطب هم نمی‌تواند راحت به این سانس‌ها دسترسی داشته باشد. حتی سربازها هم برای نمونه ساعت دو از پادگان بیرون می‌آیند؛ یعنی سانس‌های مرده 10، 12 و 14 در اختیار فیلم قرار می‌گیرد و بعداً به فیلم‌های دیگر داده می‌شود.

وی همچنین گفت: ضمناً شورای صنفی اکران، در جلسه دوم آذرماه خود اعلام کرد که در هر ماه، بیش از یک فیلم در گروه آزاد اکران نمی‌شود ولی بعد از گذشت 15 روز از اکران «حكايت عاشقي» تعدادی از سالن‌ سینماهای آن را کم کرده‌اند؛ حداقل درخواستم از این دوستان این است به قوانینی که خودشان وضع می‌کنند پایبند باشند و درواقع دو ماه نیست که از تصویب این قانون شورای صنفی اکران می‌گذرد ولی خودشان آن را نقض می‌کنند.

کارگردان فيلم سينمايي «حكايت عاشقي» در مورد استقبال مخاطبان از اینفیلم گفت: از هفته دوم، فروش این فیلم و استقبال مخاطبان از آن خوب بود و یواش یواش هم بهتر می‌شد؛ یعنی الان فروش آن خوب شده و بین مخاطب جاافتاده است؛ چون تبلیغات محیطی و تیزر تلویزیونی نداشتیم و همه اینهابه فروش فیلم لطمه زده است. چون فیلم‌هایی که در گروه آزاد اکران می‌شوند
به شدت به تبلیغ نیاز دارند تا مخاطبان سینما متوجه اکران آنها شوند.

رمضان‌زاده در ادامه اظهار داشت: آقای «ناظم دباغ» نماینده حکومت اقلیم کردستان عراق در تهران و ارشدترین دیپلمات کُرد عراق در ایران به همراه خانواده و همچنین اکثر اعضای دفتر نمایندگی اقلیم کردستان در تهران، در اکران مردمی «حكايت عاشقي» حضور پیدا کردند و به تماشای فیلم نشستند و خیلی هم از فیلم خوششان آمد.

«احمد رمضان‌زاده» کارگردان «حكايت عاشقي» در پایان تأکید کرد: قصه«حكايت عاشقي» در مورد یک مقطع از تاریخ دو کشور ایران و عراق است که به شدت از لحاط فرهنگی و تاریخی به همدیگر گره خورده‌‌اند و وقتی‌که دوستان اقلیم کردستان و همچنین مخاطبان در اینجا از فیلم راضی هستند؛ ما هم بایستی کاری بکنیم که نسل جوان هم با این فیلم آشنا بشوند و اینکه در گذشته برای نمونه فاجعه‌ای همچون بمباران شیمیایی جلبچه اتفاق افتاده است و مردم ما در آن مقطع چه از خودگذشتگی نشان دادند. تمام تلاشم این بود که یک قطره از ایثار مردم ایران در آن مقطع در «حكايت عاشقي» نمایان باشد و آن را به مخاطب نشان دهم.

۵۸۵۸

 

کد خبر 494699

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =