ایرنا نوشت ،رکورد آسیایی رشته ورزشی 'ددلیفت ' آسیا از سوی ورزشکار چهارمحال و بختیاری شکسته شد.

براساس همین گزارش ،رکورد این ماده ورزشی در مسابقات قهرمانی ددلیفت پاورلیفتینگ چهارمحال و بختیاری از سوی 'صادق صالحی ' ورزشکار جوان این استان شکسته شد.
این ورزشکار در این مسابقات موفق شد با ثبت ددلیفت 300کیلوگرمی رکورد آسیایی این رشته را که پیشتر 290 کیلوگرم بود را بدست آورد.
رکورد 290کیلوگرمی این رشته سال گذشته در مسابقات آسیایی از سوی همین ورزشکار چهارمحال و بختیاری به ثبت رسیده بود.
این ورزشکار چهارمحال و بختیاری قرار است سال آینده در مسابقات جهانی آمریکا این رکورد را به صورت جهانی نیز به نام خود ثبت کند.
رییس کمیته پاورلیفتینگ چهارمحال و بختیاری گفت:این رکورد در مسابقات استانی حاصل شد و استان می تواند رکورد جهانی را سال 2016 به نام ایران ثبت کند.
صادق صالحی افزود:این رکورد در وزن 83کیلوگرم در مسابقاتی که به مناسبت میلاد پیامبر اکرم صلوات الله علیه در چهارمحال و بختیاری برگزار شد،بدست آمده است.
به گزارش ایرنا، ماده لیفت بدون تجهیزات یاDDleft زیر مجموعه رشته پاورلیفتینگ است که علاوه بر وزنه کشی نیازمند تمرکز نیز می باشد.
رییس کمیته پاورلیفتینگ چهارمحال و بختیاری گفت:در مسابقات این رشته در شهرکرد 90ورزشکار در چهار رده سنی با هم به رقابت پرداختند.
صالحی افزود:در این مسابقات و در رده سنی نوجوانان تیم نامداران شهرکرد اول شد، افشین سورشجان به مقام دوم رسید و قصر شهرکرد سوم شد.
به گفته وی،در رده سنی جوانان نیز تیم های یاران ده چشمه،قصر شهرکرد و قصر فرخشهر مقام های اول تا سوم را کسب کردند.
صالحی یادآور شد:در رده سنی بزرگسالان نیز باشگاه قصر شهرکرد اول شد، ستارگان شهرکرد دوم و انرژی شهرکرد نیز سوم شدند و در بخش پیشکسوتان نیز زاگرس شهرکرد اول، قصر فرخشهر دوم، ایلیا فرخشهر سوم شدند.
گفتنی است ،پاورلیفینگ ،یک ورزش قدرتی است که شباهت زیادی به وزنه برداری دارد که اسکات، ددلیفت و پرس سینه از ماده های این رشته می باشد.

کد خبر 495191

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =