ایرنا نوشت: معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار و رئیس ستاد انتخابات استان یزد گفت: صلاحیت ۱۶۷نفر از داوطلبان نامزدی انتخابات مجلس در هیات‌های اجرایی این استان تائید شد.

محمدعلی طالبی در اینباره اظهار کرد: ۱۷۲ نفر در استان یزد داوطلب نمایندگی مجلس شورای اسلامی بودند که از این تعداد ۱۶۷ نفر در هیات‌های اجرایی تائید صلاحیت شدند.
وی افزود: چهار نفر نیز صلاحیت آنان از سوی هیات‌های اجرایی استان تائید نشد و یک نفر هم انصراف داده بود.

این مسئول خاطر نشان کرد: بر این اساس صلاحیت ۹۷ درصد داوطلبان نامزدی انتخابات مجلس شورای اسلامی در هیات‌های اجرایی استان تایید شده است.

رئیس ستاد انتخابات استان یزد خاطرنشان کرد: افرادی که صلاحیت آنان مورد تایید هیات‌های اجرایی قرار نگرفته از ۱۶ تا ۱۹دی ماه می‌توانند شکایت خود را به هیات نظارت استان ارایه کنند و این هیات از ۲۰ تا ۲۶ دی ماه صلاحیت تاییدشدگان هیات‌های اجرایی و شکایت افراد رد صلاحیت شده را مورد بررسی قرار می‌دهد و ۲۷ دی ماه به آن‌ها اعلام می‌شود.

طالبی خاطر نشان کرد: افراد ردصلاحیت شده در هیات نظارت استان می‌توانند شکایت خود را به شورای نگهبان ارایه کنند و پس از رسیدگی به این شکایت‌ها در مهلتی ۲۰ روزه، اسامی نهایی نامزد‌ها در ‌‌نهایت ۲۷ بهمن ماه توسط وزارت کشور به حوزه‌های انتخابیه اعلام می‌شود و فعالیت‌های تبلیغاتی نامزد‌ها از ۲۹ بهمن ماه آغاز و تا پنجم اسفند ماه ادامه خواهد داشت.

انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری هفتم اسفند ماه سال جاری در سراسر کشور برگزار می‌شود.


استان یزد با یک میلیون و ۷۰ هزار نفر جمعیت در انتخابات مجلس شورای اسلامی چهار حوزه انتخابیه شامل یزد و اشکذر به مرکزیت یزد - مهریز، بافق، ابرکوه، خاتم و بهاباد به مرکزیت مهریز- تفت و میبد به مرکزیت تفت و اردکان به مرکزیت این شهرستان دارد.

کد خبر 496312

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =