وزیر امور خارجه درباره روابط ایران و عربستان اظهار داشت: ما تاکنون اقدامات منفی عربستان را با بردباری پاسخ داده ایم چرا که تعقل ایرانی با رویکردهای نسنجیده و خام مقامات عربستان همواره فاصله دارد و ما به دنبال تنش در منطقه نیستیم.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از اداره کل دیپلماسی رسانه ای وزارت امور خارجه ، محمد جواد ظریف در دیدار عصر امروز -شنبه- با جانگ مینگ معاون وزیر امور خارجه چین ضمن بررسی و تبادل نظر در خصوص روابط دوجانبه و منطقه ای با وی، این مطلب را بیان کرد.
وزیر امور خارجه در این دیدار با ارزیابی مناسبات ایران و چین گفت: روابط جمهوری اسلامی ایران و چین ، تفاوت ماهوی با دیگران دارد، ما اشتراک نظر زیادی در خیلی از مسائل با چین داریم و ما با چین در دوره پسا تحریم ها نیز روابط متین و رو به گسترشی خواهیم داشت.
ظریف از نقش سازنده چین در مراحل مختلف مذاکرات 1+5 با جمهوری اسلامی ایران و نتایج توافق برجام ابراز خرسندی کرد و گفت: ما سفر آینده نزدیک رئیس جمهوری چین به جمهوری اسلامی ایران را دارای نتایج فراوانی می دانیم و آثار خوبی را برای این سفر متصور بوده و امیدواریم بتوانیم چشم انداز پایه های همکاری های جامع راهبردی دو کشور را ایجاد کنیم.

**ما رویکردهای ایران را در سیاست خارجی خود،رویکردی عاقلانه ارزیابی می کنیم
جانگ مینگ معاون وزیر امور خارجه چین با اشاره به روابط دو کشور اظهار داشت: روابط دو کشور در حال رشد و گسترش است و ما از اینکه روند برجام در حال به ثمر نشستن است بسیار خرسندیم و آمادگی کامل برای تعمیق مناسبات دوجانبه پس از برجام داریم.
وی افزود: سفر رئیس جمهوری چین در آینده نزدیک به جمهوری اسلامی ایران بعد از 14 سال سرآغاز یک مرحله جدید از مناسبات دو کشور است و این سفر ، اولین سفر در سال 2016 خواهد بود و پروتکل ها و سندهای مختلفی با همتای ایرانی در حال تهیه می باشیم.
معاون وزیر خارجه چین با اشاره به جایگاه مهم و نقش عربستان و جمهوری اسلامی ایران در تحولات منطقه گفت: ما رویکردهای جمهوری اسلامی ایران را در سیاست خارجی خود ، رویکردی عاقلانه ارزیابی می کنیم و چین در جهت کمک به صلح و امنیت از هیچ کوششی فروگذار نخواهد کرد.

4949

کد خبر 497520

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام A1 ۱۵:۵۰ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۹
  74 5
  فقط ارامش و اعتدال
 • داش مجید IR ۱۶:۴۴ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۹
  ظریف: تاکنون اقدامات منفی عربستان را با بردباری پاسخ داده ایم"""بردباری تا کی آقای ظریف هر اقدامی پاسخش بردباری نیست،دهن کجی عمارات و عمان و سودان و کومور که با سرمایه کشور ما رشد کردند پاسخی قاطع لازم دارد .