۰ نفر
۲۴ دی ۱۳۹۴ - ۰۶:۵۳

ایسنا نوشت: رییس انجمن صنفی کارخانجات ماکارونی گفت: قیمت ماکارونی تا پایان سال تغییر نخواهد کرد و برای سال آینده نیز بر اساس قیمت گندم و آرد به عنوان ماده اولیه تولید، برای قیمت ماکارونی تصمیم‌گیری می‌شود.

سید مهدی آثاریان با بیان اینکه تولید ماکارونی در حال حاضر مشکلی ندارد، اظهار کرد: کارخانجات ماکارونی هم مشکلات خاصی که جامعه صنعتی با آن روبرو است را دارند، اما از لحاظ کلی کمبودی نداریم.

وی درباره میزان صادرات ماکارونی بیان کرد: آمار صادرات ماکارونی توسط گمرک مشخص می‌شود که آخر سال این اطلاعات جمع‌بندی خواهد شد، زیرا شرکت‌های مختلف ماکارونی را صادر می‌کنند و کارخانجات میزان صادرات خود را به انجمن اطلاع نمی‌دهند.

رییس انجمن صنفی کارخانجات ماکارونی درباره میزان تولید و سرانه مصرف ماکارونی اظهار کرد: سرانه مصرف ماکارونی حدود شش کیلوگرم و میزان تولید نیز حدودا بین 450 تا 500 هزار تن است.

آثاریان با اشاره به قیمت ماکارونی بیان کرد: متناسب با قیمت آرد که ماده اولیه ماکارونی است، قیمت نهایی ممکن است افزایش یا کاهش یابد؛ بنابراین باید دید سال آینده قیمت گندم و آرد چقدر است.

وی در ادامه با بیان اینکه قیمت ماکارونی تا پایان سال تغییر نخواهد کرد، گفت: در حال حاضر قیمت جهانی گندم کاهش یافته، اما ممکن است در آینده این قیمت افزایش یابد. همچنین امیدواریم سال آینده قیمت گندم آزاد شود که در آن صورت ثبات بهتری در این کار ایجاد می‌شود.
22539

کد خبر 499148

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =